سفر غنی به پاکستان

0

زمان بحث‌های تشریفاتی گذشته و همکاری‌ها باید جنبه عملی به خود گیرند، این چیزی است که حکومت افغانستان از پاکستان می‌خواهد. به همین دلیل مقام‌های افغان می‌گویند که سفر رئیس جمهور به اسلام‌آباد، تشریفاتی نیست.

صبغت‌الله احمدی سخنگوی وزارت خارجه افغانستان شام سه شنبه ۲۱ جوزا  گفت، در جریان سفر رئیس جمهور اشرف غنی به پاکستان، درخواست برای همکاری عملی صورت خواهد گرفت.

آقای احمدی افزود: ما به مسایل تشریفاتی پس از این فکر نمی‌کنیم. پاکستانی‌ها باید عمل کنند. ما در نشست‌ها هم از آن‌ها خواستیم و وعده کردند که عمل می‌کنند. تا حالا عمل نکرده‌اند، اما امیدوار استیم پاکستان به عنوان همسایه و یک دولت مسئول بالاخره به تعهداتش عمل کند و ما این را انتظار داریم. سفر رئیس جمهور به هیچ وجه یک سفر تشریفاتی نیست. سفر کاری است و سفری است که ما خواستار عمل به تعهدات پاکستان می‌شویم.

قرار است رئیس جمهور افغانستان در ۲۷ ماه جون به پاکستان برود و با رهبری و مقام‌های ارشد آن کشور ببیند. پاکستان در گذشته همواره به‌خاطر عملی نکردن وعده‌هایش در برابر افغانستان مورد انتقاد قرار گرفته‌است.

مبارزه با تروریزم، کاهش خشونت‌ها و آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی از مواردی اند که به باور مقام‌ها در کابل، پاکستان با وجود تعهد، به آن‌ها عمل نکرده‌است.

حالا سخنگوی وزارت خارجه افغانستان می‌گوید، اداره جدید پاکستان وعده همکاری عملی داده‌است: پالیسی پاکستانی‌ها تغییر کرده، شما شاهد اظهارات عمران خان نخست وزیر پاکستان بودید که بار ها گفته است با افغانستان همکاری می‌کنند.

ما امیدوار استیم پاکستانی‌ها این بار واقعاً گام‌های عملی بردارند. پاکستانی‌ها علاقه نشان داده‌اند که در افغانستان صلح بیاید. البته گام عملی از سوی پاکستان در این راستا ندیدیم، اما این بار هم تعهد کردند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com