اعتراض فعالان اجتماعی به رهایی متهمان به کشتار مردم توسط حکومت

0

کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی سه‌شنبه ۱۱ ژوئن از آزادی زندانیان طالبان به فرمان رییس جمهوری افغانستان شدیداً انتقاد کرده و مدعی اند، آزادی این افراد طالبان روحیه نیروهای امنیتی را در میدان‌های جنگ تضعیف خواهد کرد. این کاربران تاکید می‌کنند، افرادی که به دلیل جرایم سنگین دستگیر و زندانی شده اند، آزادی آنها برای امنیت ملی خطر خواهد بود.

مسعود صدیقی کاربر افغان نوشته است: «دیگر جنگ و قربانی دادن معنای ندارد! سال‌ها قربانی می‌دهیم تا ده تروریست زنده به دست ما بیفتد، اما به یک چشم برهم زدن ۹۰۰ نفر شان آزاد می‌شوند».

عبدالقادر محمدی یکی دیگر از کاربران افغان نوشت: «در صورت که جنایت کاران جنگی فوج فوج و گروه‌های ۹۰۰ نفری آزاد می‌شوند، پس نیاز به جنگ و عملیات نیروهای امنیتی کشور نیست».

نصیر روفی کاربر دیگر افغان نوشت: «پس از این چه ضمانت است که دوباره برضد نیروهای امنیتی نمی‌جنگند و صدها خانواده را به خاک و خون نمی‌کشند».

روند آزادی صدها زندانی طالبان آغاز شده است و تاکنون ۱۷۰ زندانی طالبان از زندان پلچرخی کابل و ۳۸ زندانی طالبان از زندان ولایت هرات آزاد شدند. این افراد به جرم عضویت و همکاری با گروه طالبان سال‌ها زندانی بودند.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان روز سه‌شنبه ۴ ژوئن امسال در سخنرانی‌اش پس از ادای نماز عید فطر در مسجد ارگ ریاست جمهوری گفته بود: «موضوع لویه جرگه بر آزادی زندانیان بود که ۸۸۷ زندانی آزاد می‌شوند. به سارنوالی هدایت داده شد تا پرونده‌های زندانیان بررسی و رسیدگی شود و زندانیان عفو شوند».

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری افغانستان به تازگی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت، تمامی این ۸۸۷ زندانی اعضای طالبان هستند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com