هشدار لوی درستیز اردو ملی به طالبان

0

بسم‌الله وزیری، رییس ستاد ارتش کشور به طالبان هشدار داد که تمام مناطق تحت کنترل این گروه پس گرفته می‌شود و یک وجب خاک کشور در دست آنها باقی نخواهد ماند.

آقای وزیری که روز گذشته (جمعه، ۱۷ جوزا) در یک نشست خبری در مورد بازپس‌گیری ولسوالی جغتوی ولایت غزنی صحبت می‌کرد، افزود: «ما مطابق پلان تدریجاً یک بلست را هم اگر در اختیار دشمن باشد، به مرور زمان آزاد می‌کنیم و شرایط خوب را برای مردم افغانستان و تأمین امن و امنیت مساعد می‌سازیم.»

او افزود که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور مطابق «یک پلان از قبل طرح‌‌ریزی‌شده و هماهنگ» توانستند در ظرف چند ساعت کنترل این ولسوالی را به دست گیرند.

آقای وزیری گفت که در جریان درگیری‌ها برای بازپس‌گیری این ولسوالی به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است. او همچنان افزود که جنگ‌جویان طالبان در این درگیری‌ها تلفاتی داشته اما تا کنون رقم این تلفات مشخص نشده است.

ولسوالی خواجه‌عمری در ۲۰ کیلومتری شمال شهر غزنی صبح امروز در کنترل نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قرار گرفت. پیشتر محمدعارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی به رسانه ها گفته بود که نیروهای امنیتی موفق شده‌اند که داخل ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس خواجه‌عمری شوند.

آقای نوری افزوده بود: «نیروهای امنیتی کشور فعلاً مصروف ساخت تحکیمات امنیتی در اطراف ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس آن و عملیات پاکسازی شماری از روستاها در اطراف مرکز این ولسوالی می‌باشند.»

او تأکید کرده بود که هم‌اکنون تمامی مسئولان محلی ولسوالی خواجه‌عمری وارد مرکز آن شده‌اند. این ولسوالی حدود یک سال پیش (۱۹اسد) همزمان با سقوط شهر غزنی به‌دست جنگ‌جویان طالبان، در کنترل این گروه قرار گرفت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com