حمله نیروهای امنیتی به طالبان در ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی

0

محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی می‌گوید که نیروهای امنیتی صبح امروز در نتیجۀ راه‌اندازی عملیات نظامی ساختمان ولسوالی خواجه عمری را از طالبان پس گرفتند. وزارت دفاع ملی نیز این خبر را تأیید کرده است.

این ولسوالی نزدیک به یک سال پیش هنگام سقوط شهر غزنی به دست طالبان، به تصرف این گروه درآمد.

چند ساعت پس از تصرف ولسولی خواجه عمری توسط نیروهای دولتی وحیدالله کلیمزی، والی غزنی در یک نشست خبری می‌گوید که با جابه‌جای نیروهای بیشتر در این ولسوالی به زودی تمامی بخش‌های اداری آن فعال خواهد شد.

حسن‌رضا یوسفی، یک عضو شواری ولایتی غزنی می‌گوید که طالبان بخش‌هایی از ساختمان ولسوالی خواجه عمری را ویران کرده‌اند و امکانات و تجهیزات آن را نیز به آتش کشیده‌اند. به گفتۀ او احتمال دارد که طالبان راه و ساختمان این ولسوالی را ماین‌گذاری کرده باشند.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند. نیروهای امنیتی حدود ده روز پیش در یک عملیات برنامه‌ریزی‌شده، اداره ولسوالی ده‌یک غزنی را نیز پس از یک سال از طالبان گرفتند.

وزارت دفاع ملی در حالی از تصرف ولسوالی خواجه عمری از نزد طالبان خبر می‌دهد که روز گذشته اسدالله خالد، سرپرست این وزارت در سفرش به زابل گفت که بخش‌هایی از کشور که از سال‌ها بدین‌سو در تصرف طالبان قرار دارند به زودی به تصرف نیروهای دولتی در خواهد آمد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com