جنرال دوستم: توافق صلح با طالبان باعث تقویت داعش می شود

0

معاون نخست ریاست جمهوری از آغاز فعالیت گروه داعش به گونۀ پنهانی در ولسوالی درزاب جوزجان خبر می‌دهد. او با آن‌ که از هیچ‌کسی نامی نمی‌برد، می‌گوید که حامیان این گروه نیز شناسایی شده‌اند.

عبدالرشید دوستم، معاون نخست ریاست جمهوری که از حدود یک ماه پیش تاکنون در جوزجان به سرد می‌برد، شام گذشته با لباس نظامی در میان صدها نیروی امنیتی، فرماندهان پولیس ملی، پولیس محلی و خیزش‌های مردمی در شهر شبرغان مرکز این ولایت حضور یافته می‌گوید که این موضوع را با رئیس جمهور غنی نیز در میان گذاشته و به او گفته است که «مبادا با توافق صلح با گروه طالبان، داعش وارد صحنه شود.

فرمانده پولیس جوزجان نیز این گفته‌های معاون نخست ریاست جمهوری را تأیید می‌کند. عبدالواحد وجدان، فرمانده پولیس جوزجان می‌گوید که گروه داعش با مشاوران خارجی‌شان فعالیت‌های خود را به گونۀ پنهانی در ولسوالی درزاب به پیش می‌برند، اما هنوز به گونۀ رسمی اعلام موجودیت نکرده‌اند.

با این حال فرمانده پولیس جوزجان می‌گوید که نیروهای امنیتی برای سرکوب گروه‌های هراس‌افگن در هر بخش این ولایت آماده هستند.

معاون نخست ریاست جمهوری هشدار می‌دهد و می‌گوید، انتقام خون قربانیان نیروهای امنیتی را به زودی خواهد گرفت و به گروه‌های هراس‌افگن طالب و داعش پاسخ «دندان‌شکن» خواهد داد.

آقای دوستم پیش از این فرمانده قول‌اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ را در برابر افزایش نا‌امنی‌ها در شمال کشور ناتوان خوانده و گفته بود که ناامنی‌ها در ولایت‌های جوزجان، فاریاب، سرپل و بلخ هر روز رو به افزایش است.

او هم‌چنان گفته بود که مشکلات امنیتی و برخی مشکلات دیگر در ولایت‌های شمالی کشور را با رئیس جمهور در میان می‌گذارد و اگر به پاسخ مثبتی دست نیافت در این زمینه با «مردم تصمیم خواهد گرفت.

بر اساس نظر کارشناسان امور نظامی و امنیتی عربستان و امارات متحده عربی بزرگترین تمویل کننده گروپ داعش در افغانستان و جهان می باشند

در همین حال پولیس ننگرهار هشتصد صد هزار ریال سعودی معادل به دو لک و یازده هزار دالر آمریکای را که جهت تمویل به داعشیان منتقل می شد کشف و ضبط نمود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com