به امضا قرار داد ساختمان پل شیله ولایت نیمروز

0

قرار داد پل شیله به طول ۳۰۰ متر در مسیر سرک زرنج الی ولسوالی کنگ ولایت نیمروز میان محترم انجنیر یما یاری وزیر ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان و نماینده شرکت خصوصی ساختمانی در حالیکه شماری از وکلای مردم نیمروز در ولسی جرگه و هیئت رهبری وزارت ترانسپورت حضور داشتند به امضا رسید. 

انجنیر یما یاری وزیر ترانسپورت امروز یکشنبه ۵ جوزای ۱۳۹۸در مراسم عقد قرار داد این پروژه گفت، پل سرشیله در ۱۰ کیلومتری بالای شاخه فرعی دریای هلمند در ساحه قلعه فتح از شاخه عمومی دریای هلمند جدا می گرددو شهر زرنج را با ولسوالی کنگ وصل مینماید.

وزیر ترانسپورت افزود، این پل دارای ۳۰۰ متر طول، ۱۱ متر عرض به شمول پیاده رو ها ، ۳۴۰ متر سرک اتصالی به هر دو طرف با فرش اسفالت و ۴۰۰ متر دیوارهای محافظوی می باشد، به قیمت ۲۱۲,۵۸۹,۲۸۶ افغانی با شرکت ساختمانی خصوصی تکنیکل بلدرز قرارداد می گردد و یکی از پروژه های بسیار مهم و اساسی به شمار میرود که با ساختمان آن مشکلات رفت و آمد به دو طرف دریا حل خواهد شد و ۵۰ قریه و حدود ۸۰۰۰۰ نفر از آن مستفید خواهند شد.

این پروژه از سوی دولت افغانستان تمویل و در مدت ۲۴ ماه تقویمی تکمیل خواهد شد.

وزیر ترانسپورت در مورد پروژه های تحت کار ولایت نیمروز نیز معلومات داده گفت که پروژه سرک های داخل شهر نیمروز و سرک زرنج – دلارام تحت کار قرار دارند.

وکلای مردم ولایت نیمروز در مجلس نمایندگان از زحمات و توجه هیئت رهبری وزارت ترانسپورت بخاطر تطبیق نمودن پروژه های انکشافی در آن ولایت به وِیژه امضای قرار داد پل سر شیله سپاس و قدر دانی نمودند و خواهان تطبیق پروژه های بیشتر گردیدند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com