ایجاد پنج مرکز به منظور جلوگیری از قاچاق تولیدات خارجی

0

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام روز چهارشنبه ۱جوزا در ضیافت افطاری با صنعت کاران کشور دیدار کرد و خواست ها و مشکلات آنان را استماع نمود.

در این دیدار شیرباز کمین زاده رئیس اتاق صنایع از رئیس جمهور به خاطر تشویق صنعت کاران تشکر کرده، گفت که امتیازات و ترجیح که دولت برای ما داده است، باعث تشویق صنعت کاران گردیده و اکنون دولت مشتری کلان سکتور خصوصی می باشد.

کمین زاده گفت که امسال صنعت ۷ فیصد رشد داشته و صادرات ما به یک میلیارد دالر رسیده است و همچنان ۳۲۰۰ فابریکه در سطح کشور داریم و هموطنان به افتخار تولیدات ما را خریداری می کنند.

منیژه وافق رئیس اتاق تجارت زنان نیز پیشنهادات خویش را در زمینۀ تطبیق ارجحیت تولیدات داخلی خانم ها، تشویق خانم های تجارت پیشه، توجه به رشد صنعت، ایجاد طرزالعمل جداگانه اجاره دادن و کرایه گرفتن جایدادهای دولتی برای زنان، آگاهی دهی برای کارمندان اجرایی، تخصیص بودجه سالانه به هر وزارت در بخش تحقیق و انکشاف، حمایت از تولیدات داخلی بخصوص در بخش صنعت لبنیات و تنظیم دونرها در بخش انکشاف سکتور خصوصی به ویژه زنان بیان کرد.

رئیس جمهور غنی ضمن ابراز امتنان از سرمایه گذاران به ویژه صنعت کاران که ابتکارات داشته اند، گفت: تقاضای من از شما این است که دولت را شریک خود بدانید و کار ما باید هدفمند باشد.

رئیس جمهور کشور گفت: به هدف جلوگیری از تولیدات خارجی که به شکل قاچاق وارد افغانستان می شود، پنج مرکز در نقاط مختلف کشور ایجاد می گردد.

وی خواهان همکاری تاجران و سرمایه گذاران در این خصوص گردید.

رئیس جمهور بر کنترول گمرکات تاکید کرد و گفت که کرایه و اجاره زمین در طرزالعمل جدید داخل شده و تمام املاک دولتی به وزارت شهرسازی تعلق گرفته است.

موصوف به وزیر اراضی و شهرسازی هدایت داد تا زمین و املاک دولتی را بحیث وسیله تولید ثروت آماده سازد و از صنعت کاران خواست که شکایات شان را به گونه کتبی ارائه نمایند.

رئیس جمهور بر هماهنگی بیشتر و رسیدن به دیدگاه مشترک میان دولت و سکتور خصوصی به ویژه مخابرات، بانکداری و رسانه ها تاکید کرد و گفت که تهداب مشارکت گذاشته شده و در این عرصه ها به تحرک بیشتر نیاز است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com