امضاء قرارداد ترمیمات ۴۰ کیلومتر شاهراه کابل – کندهار

0

 قرار داد ترمیمات بخش دوم شاهراه کابل- کندهار در مسیر ولایت غزنی میان انجنیر یما یاری وزیر ترانسپورت و نماینده شرکت ساختمانی خصوصی در حالیکه دیپلوم انجنیرعبدالرحمن صلاحی معاون حفظ و مراقبت زیر بناهای ترانسپورتی اداره ملی سرک ها، شماری از وکلای پارلمان و روئسای اداره ملی سرک ها حضور داشتند روز سه شنبه ۲۴ ثور سال روان به امضا رسید.

 

انجنیر یما یاری وزیر ترانسپورت گفت، سرک کابل – کندهار به طول مجموعی ۴۸۰ کیلومتر به چندین بخش تقسیم گردیده است، بخش اول از میدان شهر الی سید آباد ولایت میدان وردک به طول ۳۴ کیلومتر به قیمت ۴٫۸ میلیون دالر قبلاً قرار داد گردیده است، بخش دوم آن امروز به امضا میرسد، بخش سوم از شهر غزنی الی ولسوالی قره باغ غزنی به طول ۶۳ کیلومتر تحت ارزیابی تدارکات بوده و بخش چهارم از قره باغ غزنی به طرف شهر قلات ولایت زابل به طول ۴۰ کیلومتر تحت دیزاین و قسمت باقیمانده از ختم همین بخش الی ولایت کندهار تحت پلان وزارت قرار دارد. 

وزیر ترانسپورت افزود، بخش دوم این پروژه از سید آباد میدان وردک آغاز الی ولایت غزنی به طول ۴۰ کیلومتر امتداد می یابد که به قیمت ۳۰۱,۰۲۱,۱۵۸٫۰۴ افغانی با شرکت ساختمانی ایچکو و نوی سهاک به شکل مشترک قرار داد و در مدت یک سال تکمیل خواهد شد، این پروژه از سوی بانک انکشاف آسیایی تمویل می گردد.

 

انجنیر یما یاری گفت، شاهراه کابل – کندهار ولایات جنوب و جنوب غرب کشور را به مرکز وصل مینماید، بخش عمده سرک حلقوی را تشکیل داده و نقش عمده در ترانسپورت زمینی کشور دارا میباشد. 

وی افزود، سرک زابل – شاه جوی که به اثر عبور و مرور موتر های باربری توناژ بلند تخریب گردیده و باشندگان محل را به مشکلات دچار ساخته است اداره ملی سرک ها اقداماتی را روی دست گرفته و به زودی ترمیم می نماید. 

همچنان معین حفظ و مراقبت زیربناهای ترانسپورتی در مورد تخریب جاده ها از اثر سیلاب های اخیر معلومات داده گفت، سیلاب های اخیر در کشور باعث تخریب جاده ها، پل و پلچکها گردیده و بخاطر ترمیم دوباره آنها اقدامات جدی روی دست گرفته شده است تا مشکلات هموطنان عزیز ما در آینده نزدیک حل خواهد شد. 

وی افزود که کارهای ترمیم شاهراه سالنگ نسبت سردی هوا و برف متوقف گردیده بود که دوباره از سر گرفته شده است.

در اخیر وکلای مردم در شورای ملی از توجه و زحمات وزیر ترانسپورت بخاطر تطبیق نمودن پروژه های انکشافی در کشور سپاس و قدر دانی نمودند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com