واکنش صدراعظم پاکستان به حمله شورشیان بر یک هوتل در بلوچستان

0

عمران خان صدراعظم پاکستان ناوقت دیروز در اعلامیه‌ای گفت: چنین حملات مخصوصاً در بلوچستان تلاشی است برای ضرر رساندن به پروژه‌های اقتصادی و رفاه ما، ما نمی‌گذاریم چنین آجنداها موفق شوند.” عمران خان پاسخ سریع محافظین امنیتی محل و قوای امنیتی به این حمله را تحسین نمود و گفت که توانستند از قربانی شدن افراد بیشتر جلوگیری کنند.

اردوی پاکستان می‌گوید، هر سه حمله کننده در جریان درگیری مسلحانه چندین ساعته با نیروهای امنیتی در این هوتل بعد از آن کشته شدند که به روز شنبه بر هوتل پیرل انترکانتیننتال در شهر بندری گوادر هجوم بردند. این شهر شامل پروژه‌ی بزرگ مسمی به یک کمربند یک راه است.

بر اساس گزارش‌های قبلی شمار حمله کنندگان ۴ تن بودند. این حمله کنندگان نتوانستند مهمانان هوتل را اسیر بگیرند ولی به گفته اردوی پاکستان ۴ کارمند هوتل و یک سرباز قوای بحری پاکستان در این حمله کشته شدند.

شش تن دیگر به شمول دو افسر اردو، دو سرباز قوای بحری و دو کارمند هوتل در این حمله زخمی شده‌اند. اردوی آزادی بخش بلوچستان که یک گروه جدایی طلب بلوچ است مسئولیت این حمله را به دوش گرفته و گفت، هدف آن‌ها چینایی‌ها و دیگر خارجی‌ها بودند.

سفارت چین در اسلام آباد نیز این حمله را محکوم نموده و از آنچه شجاعت قوای امنیتی پاکستان خوانده، ستایش کرد. بندر گوادر که در بحیره عرب موقعیت دارد شامل پروژه ۶۰ میلیارد دالری مسمی به یک کمربند یک راه به ابتکار چین است و پروژه‌های وسیع زیربنایی در آن جریان دارد و بخشی از دهلیز اقتصادی طرح شده‌ی چین می‌باشد.

این پروژه که شامل بندر، یک میدان هوایی، یک شاهراه و یک شفاخانه می‌باشد ایالت شینجن چین را با بحیره عرب متصل می‌سازد. جدایی طلبان بلوچ از سال‌ها به این‌طرف شورش‌های نسبتاً محدود را در بلوچستان غنی از نفت به پیش برده‌اند و خواهان تقسیم عادلانه تر منابع طبیعی این ایالت اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com