حمله طالبان بالای مؤسسۀ کاونتر پارت در کابل

0

حوالی ساعت ۱۱:۴۰ امروز(چهارشنبه۱۸ ثور) انفجاری در مقابل موسسه کاونتر پارت، در عقب دادستانی کل در ناحیه دهم شهر کابل رخ داد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله میگویددر این رویداد نخست یک حمله موتربم صورت گرفت و سپس شماری از مهاجمان داخل این مؤسسه شدند.

به گفتۀ رحیمی، نیروهای ویژه پولیس ساحه را انسداد کرده و با مهاجمانی که هنوز شمار شان مشخص نیست، درگیر استند.

در همین حال، طالبان با نشر یک خبرنامه مسوولیت این انفجار را به عهده گرفته‌اند، و ادعا کرده اند این حمله بالای موسسه (کاونترپارت) که از سوی نهاد کمک های بین المللی ایالات متحده امریکا(یو اس آی دی) تمویل میگردد انجام شده است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی این گروه با ارسال خبرنامه‌ای به رسانه‌ها گفته که افراد انتحاری این گروه به یک شبکه آمریکایی موسوم به “کاونترپارت” در شهرنو کابل حمله کردند.

 دفتر موسسه بین‌المللی “کونتر پارت( counterpart) در عقب مقر ولی سارنوالی/ دادستانی‌کل در حوزه دهم امنیتی کابل قرار دارد که در سال ۲۰۰۵ فعالیت اش را افغانستان آغاز کرده‌است.

بر اساس گزارشات مقامات امنیتی، نیروهای ویژه پولیس تاکنون ۱۵۰ کارمند موسسه (کاونترپارت) را نجات داده اند.

پولیس از آمار قربانیان این حمله معلومات نداده است؛ اما وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان گفت که تا اکنون ۹ زخمی توسط کابل امبولانس به شفاخانه‌ها انتقال داده شده اند.

وزارت داخله گفته است که منزل اول و دوم ساختمان این دفتر پاکسازی گردیده و عملیات نیروهای ویژه پولیس برای پاکسازی دو طبقه دیگر جریان دارد.

به گفتۀ سخنگوی این وزارت، پولیس ۸۰ غیرنظامی را تا اکنون نجات داده است.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com