مذاکرات اشرف غنی و نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا

0

محمداشرف غنی، رئیس جمهور کشور با زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای گفت‌وگوهای صلح افغانستان دیدار کرد.

ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی نگاشته است، در این دیدار که شام گذشته در ارگ انجام شد هر دو طرف یکبار دیگر بر «احیای دیالوگ بین‌الافغانی» تأکید کرده‌اند و این کار را در آینده برای ایجاد زمینۀ گفت‌وگوهای مستقیم با رهبری حکومت افغانستان با طالبان مهم می‌دانند.

در این دیدار آقای خلیلزاد در بارۀ سفرها و برنامه‌های آینده‌اش در زمینۀ صلح نیز معلومات داده است. از سوی دیگر آقای خلیلزاد صبح امروز با عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی با حضور صلاح‌الدین ربانی در قصر سپیدار نیز دیدار کرد.

در خبرنامۀ ریاست اجرایی آمده که عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی در دیدارش با زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای گفت‌وگوهای صلح از  آمادگی حکومت و مردم برای کمک به این روند اطمینان داده است.

در این دیدار آقای خلیلزاد در بارۀ نتایج سفرهای اخیر و دیدارهایش با نمایندگان کشورهای گوناگون برای ایجاد اجماع جهانی و منطقه‌یی برای صلح در افغانستان صحبت کرده است.

هم‌چنان آقای عبدالله گفته است که حکومت از تلاش‌ها برای برقراری صلح عادلانه و دایمی پشتی‌بانی می‌کند و از اجماع جهانی در حمایت از صلح افغانستان با حضور اتحادیه اروپا، چین و روسیه نیز استقبال کرده است.

در این دیدار دو طرف بر اصل گفت‌وگوهای بین‌الافغانی همه‌شمول،‌ اجماع جهانی و منطقه‌یی در حمایت از صلح، مبارزه مشترک با هراس‌افگنی و ادامۀ تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح تاکید کرده‌اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com