برگزاری مراسم ازدواج دسته جمعی در ولایت فاریاب

0

مراسم عروسی دسته جمعی ۲۰ زوج جوان به حمایت مالی حشمت الله آرمان عضو جدید ولسی جرگه روز سه شنبه۳ ثور ۱۳۹۸در شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب برگزار گردید که از سوی نهاد های دینی و اجتماعی مورد استقبال قرار گرفت.

در این مراسم که شماری از شهروندان میمنه در آن مهمان و میزبان بودند ، با سخنرانی ها و جشن و پایکوبی همراه بود ، این مراسم با کمک مالی حشمت الله ارمان یکتن از کاندیدان برنده در پارلمان جدید از ولایت فاریاب ، راه اندازی گردیده و بخشی از میزبانی آن را کارگران شهرداری نیز بر عهده داشتند .

محمد کریم رسا نماینده حشمت الله آرمان گفت:علاوه بر تامین مصارف غذای برای ۱۵۰۰ نفر، به هر جفت عروس و داماد لباس مکمل، دو تخته قالین، ۲۵ هزار پول نقد از جانب آرمان و یک تخته جای نماز قالینی ساخت وطن از جانب جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری تحفه داده شده است.

عالمان دین عروسی های گروهی نامزدان جوان را ، یک فرهنگ عالی در جهت جلوگیری از مصارف هنگفت و نه گفتن به رسوم و عنعنات کمر شکن میدانند .

وحیدالله مبارز کارشناس امور فرهنگی مقام ولایت نیز برگذاری مراسم عروسی دسته جمعی را اقدام بجا و پسندیده خواند و حمایت رهبری ولایت را در آینده از برگذاری چنین محافل اعلام داشت.

برخی از شهروندان میمنه که در پارک شهرداری در مراسم جشن این عروسی اشتراک کرده بودند ، خواهان ادامه این عروسی های دست جمعی هستند و باور مند اند که این گونه مراسم ها به مراتب جوانان را از ضربات بزرگ اقتصادی در امان میدارد و از جانبی هم از اصراف در پول و زمان ، جلوگیری میشود .

عبدالله یکی از ۲۰ داناد گفت که، چهار سال پیش نامزاد شد وضع اقتصادش ضعیف بود بخاطر به دست آورد مصارف عروسی به ترکیه سفر کرد و از آنجا رد مرز گردید چیزی نداشت که عروسی کند تصمیم گرفت در برنامه اعلام شده حشمت آرمان ثبت نام و امروز زنده گی جدید را آغاز نماید.

قاری عصمت الله می گوید که، دلیل شرکت در مراسم عروسی دسته جمعی اولاً ضعف اقتصاد و ثانیاً جلوگیری از مصارف گزاف عروسی ها بود باید همه به مصرف کم قناعت کرده زندگی خود را با خوشی و سعادت آغاز کند.

هفته گذشته نیزمراسم عروسی ۱۸ زوج را در اندخوی و نیز ۱۱ زوج را در خزان سال گذشته در شهر میمنه برگزار کرده بود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com