برگزاری مراسم عروسی صد زوج جوان در دایکندی

0

روز یک‌شنبه، ۱ ثور ۱۳۹۸ مراسم عروسی صد زوج جوان از سراسر دایکندی، با حضور “سید انور رحمتی” والی ولایت، در چوک گل بادام برگزار شد.

در این مراسم که از سوی ریاست امور زنان و همکاری موسسه آسایش جهانی برگزار شده بود، آقای محمدعلی ارزگانی معاون مقام ولایت، جنرال غلام‌سخی غفوری قوماندان امنیه، وکلای شورای ولایتی، رئیس و اعضای شورای علما و رؤسای ادارات دولتی نیز اشتراک کرده بودند.

مقام ولایت ضمن عرض تبریک به زوج‌های جوان، از برگزارکنندگان این مراسم بالاخص از موسسۀ آسایش جهانی، قدردانی نمود و برگزاری این مراسم را مبارزه با رسم‌ورواج‌های ناپسند و ترویج فرهنگ‌سازی ازدواج آسان و جلوگیری از مصارف گزاف عروسی عنوان نمودند.

وی همچنان، از موسسات همکار بالاخص از موسسه آسایش جهانی خواست که در این زمینه، برنامه‌های خود را ادامه بدهند.

والی دایکندی از علما و تمام مسئولین خواست که برای نهادینه‌کردن فرهنگ کاهش هزینه‌های ازدواج، حفظ ارزش‌های قانونی و معنوی تلاش کنند تا جلوی مصارف گزاف عروسی و رسم‌ورواج‌های ناپسند گرفته شود.

در بخشی دیگر این برنامه، ذکیه رضایی رئیس امور زنان و سهراب‌علی اعتمادی وکیل مردم در شورای ولایتی نیز صحبت نمودند؛ به گفته رئیس امور زنان این هفتمین بار است که این مراسم در ولایت دایکندی برگزار می‌شوند.

در این مراسم، پیام عبدالواسع محمدیان رئیس موسسه آسایش جهانی در افغانستان نیز توسط آرین محمدیان مسئول دفتر ولایتی این موسسه، خوانده شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com