دیدار وزیر امور خارجه با رئیس جمهور قرغیزستان

0

روز جمعه ۳۰حمل۱۳۹۸صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان با سورن بای جانی بیکوف رئیس جمهور ی قرغیزستان، ملاقات نمود.

در این دیدار دو طرف در مورد روند صلح، امنیت منطقه یی و همکاری های اقتصادی بحث و تبادل نظر کرده اند.

آقای جانی بیکوف رئیس جمهور قرغیزستان از افغانستان به عنوان دوست بسیار خوب قرغیزستان در منطقه یاد آوری نمود و وعده‌ی همکاری های درازمدت کشورش به افغانستان برای آوردن صلح و بالا بردن ظرفیت های بشری را داد.

وزیر خارجه کشور نیز از مشترکات افغانستان با قرغیزستان گفت و خواستار اجرایی شدن پروژه های زیر بنایی کاسا ۱۰۰۰ و احداث خط آهن چین- قرغیزستاناوزبیکستان- افغانستان شد.

همچنان دراین سفر صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان با رفتن به نمایشگاه بین‌المللی راه ابریشم و غرفه‌ی فرهنگی افغانستان  با متعلمین و محصلین افغانستان که در آموزشگاه ها و دانشگاه های گوناگون قرغیزستان در حال تحصیل اند از نزدیک گفت ‌و گو نموده به ایراد سخنرانی پرداخت.

آقای ربانی در بخشی از سخنانش گفت “ امید وارم محصلین عزیز که در قرغیزستان سرگرم فراگیری علم و دانش در رشته های مختلف اند، بتوانند درخشش خوب در نهاد های تحصیلی اینجا داشته، به فکر کشور باشند، تا بتوانند در آینده برای مردم خود مصدر خدمت واقع شوند.”

در اخیر برنامه، وزیر خارجه کشور به چهار متعلم و محصل ممتاز هموطنمان در قرغیزستان، تقدیر نامه اعطا نمود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com