اسدالله خالد: اردوی افغانستان از داعیه‌ی صلح دفاع می‌کند

0

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که ارتش افغانستان از روند صلحی حمایت می‌کند که زیر نام آن یک جنگ جدید آغاز نشده و قربانی‌ها و دست‌آوردهای نزدیک به دو دهه‌ی گذشته از بین نرود.

اطلاعات روز: اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که ارتش افغانستان از روند صلحی حمایت می‌کند که زیر نام آن یک جنگ جدید آغاز نشده و قربانی‌ها و دست‌آوردهای نزدیک به دو دهه‌ی گذشته از بین نرود.

آقای خالد (چهارشنبه، ۲۸ حمل) در مراسم جشن فراغت یک هزار سرباز کماندو در کابل صحبت می‌کرد، گفت: «از صحبت‌هایی که در هر جای به‌خاطر صلح روان است، حمایت می‌کنیم، به شرطی که زیر نام صلح نباید آغاز یک جنگ جدید باشد، قربانی‌های ما نباید هدر برود، دست‌آوردهای تقریبن دو دهه‌‌ای که داریم و به آن افتخار می‌کنیم نباید از بین برود.»

او همچنان گفت که «پروپاگند»های دشمن که در مورد صلح در جریان است نباید سر روان نیروهای ارتش تأثیر کند. به گفته‌ی او، اگر صلحی در کشور تأمین شود، در نتیجه‌ی شهامت، قربانی، خون‌دادن، عرق ریختن و زحمت‌کشی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تأمین شده و مالک آن نیز همین نیروها هستند.

سرپرست وزارت دفاع تأکید کرد: ما متعهد به صلح هستیم و بارها گفته‌ام که اردوی افغانستان از داعیه‌ی صلح دفاع می‌کند و راه حل مشکل افغانستان را گفت‌وگو و صلح می‌داند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com