رییس جمهور غنی: یک فرصت تاریخی برای برای حل مشکلات به وجود آمده است

0

رییس‌جمهورغنی، در دیدار با هیئتی که قرار است ، به نشست دوحه بروند می‌گوید که هیچ کسی نمی‌تواند که، بیرون از چارچوب دولت، از مردم نماینده‌گی کند.

رییس‌جمهور غنی، امروز در نشستی با مقام‌های حکومتی، چهره‌های سیاسی و جهادی درارگ ریاست‌جمهوری، تاکید می ورزد که، یک فرصت تاریخی برای یک فکر ژرف و بحث در  باره حل مشکلات همیشگی افغانستان، به وجود آمده است، اما طالبان در اعلامیه‌یی در واکنش به پخش، فهرست نام‌های دو صد و پنجاه نفری که، قرار است به نشست دوحه بروند، می‌گویند که، این یک نشست منظم در یک کشور دور حوزه خلیج است، کدام مراسم عروسی، و یا مهمانی در هوتل‌های، کابل نیست.

هیاتی که قرار است به نماینده‌گی از سیاست گران افغانستان و حکومت افغانستان به نشست دوحه برود، به روز چهارشنبه در کاخ ریاست‌جمهوری با رهبران و چهره‌های با نفوذ سیاسی و جهادی کشور در بارۀ چگونگی بحث‌ها در نشست قطر و برنامه‌های سه روزه این نشست گفت‌وگوهایی داشت.

غنی گفت:«هیچ کس نمی‌تواند که خارج از چارچوب دولت، از ملت نماینده‌گی کند.»

سید اکبر آغا- فرمانده پیشین گروه طالبان گفت: هیاتی که طالبان در آنجا حضور خواهند داشت از ۶۰ تا ۷۰ تن خواهد رسید و من هم در میان آنان هستم. اما در نشستی که به روز چهار شنبه در کاخ ریاست جمهوری برگذار شد، محمد حنیف اتمر و محمد یونس قانونی دیده نمی شدند.

قادر شاه- سخنگوی دسته انتخاباتی محمد حنیف اتمر گفته است:«لیستی که از طرف حکومت افغانستان برای نشست قطر آماده شده است، تا هنوز نهایی نیست و بحث ها برای نهایی سازی این لیست ادامه دارند.»

نشست قطر میان سیاست گران افغانستان، حکومت افغانستان و طالبان قرار است که تا دو روز دیگر آغاز شود، اما طالبان در یک اعلامیۀ شان گفته اند که در این نشست هیچ کسی به نماینده گی از حکومت افغانستان شرکت نمی کند و دیدگاه‌های شرکت کننده گان دیدگاه‌های فردی هستند نه حکومتی، اما رییس‌جمهور غنی گفته است که هیچ کسی نمی تواند که بیرون از چارچوب دولت، از مردم نماینده گی کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com