خسارات شدید سیلاب در ولایت نیمروز

0

بارش های اخیر در کشور باعث بالا آمدن آب دریاها در ولایت نمیروز شده است . اعضای کمیته حالت اضطرار از مناطقی که در معرض خطر سیل بردگی قرار دارند بازدید به عمل آوردند.

به نقل از صفحه فیسبوک شورای ولایتی نیمروز؛ روز چهارشنبه ۲۸ حمل کمیته حالت اضطرار متشکل از مسئول کمیته ساحات الحاج بازمحمد ناصر و اعضای کمیته متذکره از از ساحات که در معرض خطر سیلاب قرار دارند مانند دو رودی ولسوالی کنگ، قریه بریچی، برج آس، اطراف پل ابریشم، کنگ دین محمد، فیروزگی،قلعه فتح و ولسوالی چخانسور نظارت و بازدید بعمل آوردند.

همچنین حاجی نعمت الله صدیقی عضو شورای ولایتی ولایت نیمروز نیز در صفحه فیسبوک خویش نوشت، همانگونه که باخبر هستید این سیل دومی می باشد که سرازیر ولایت نیمروز می شود هم در دریای هلمند و هم در دریای خاشرود و در امتداد آن ولسوالی چخانسور که در سیل اول در ساحات دریای هلمند مهار شد ولی در ساحات دریای خاشرود و امتداد آن ولسوالی چخانسور آسیب های فراوانی رساند و مردم ما در این ساحات متضرر شدند.

همایون فطرت رئیس مبارزه با حوادث طبیعی نیمروز نیز یادآور شد : طبق گزارش ابتدائی که از ولسوالی خاشرود به دست ما رسیده حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ خانواده بصورت کلی و قسمی متضرر شده اند.

وی علاوه کرد: در ولسوالی چهار برجک نیز در قسمت تال پدگ حدود ۳۰ الی ۴۰ خانواده از سیلاب متضرر شده اند، ولی همه این آمارها ابتدائی می باشد و هنوز هیأت سروی به آن مناطق نرفته است.

شدت بارش های اخیر در کشور و  اعمار شماری از  استحکامات غیر مسلکی در ولسوالی کنگ و چخانسور باعث خسارارات به قریه جات این ساحه شده است.

جماالدین غلجایی از باشندگان ولسوالی کنگ در مصاحبه با زرنج نیوز از اعمار یک خاکریز غیر مسلکی در ولسوالی کنگ انتقاد نمود. موصوف اضافه کرد اعمار این خاکریز غیر معیاری سبب ورود سیلاب به منازل مردم و تخریب جایدات باشندگان این ولسوالی گردیده است

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com