سقوط ولسوالی سانچارک سرپل

0

نقیب الله دفیق ولسوال سانچارک میگوید پس از یک روز درگیری نیروهای امنیتی و طالبان روستاهای ارچتو و بازارباشی ولسوالی سانچارک ولایت سرپل به دست طالبان سقوط کرد.

به گفته وی این دو روستا پس از سقوط روستای خواجه سرخ به صورت کامل بدست طالبان سقوط کرد.همچنان  طالبان مسلح شهر را به صورت کامل محاصره کرده اند.

منبع همچنان می‌افزاید که در حال حاضر خط دفاعی در سمت غربی و شمالی در فاصله یک کیلومتری ساختمان ولسوالی در حومه شهر ایجاد شده است.

از سویی هم منابع میگویند که اگر کمک نرسد ولسوالی سانچارک سقوط خواهد کرد.

در یک رویداد دیگر، جنگجویان طالبان شب گذشته بالای پاسگاه های امنیتی در ساحه سوغ بیل مرکز ولایت سرپل حمله کردند و دو پاسگاه را به آتش کشیدند.که در این حمله یک سرباز جان باخته و ۱۰ سرباز امنیتی دیگر زخمی شده اند.همچنان در این درگیری دو طالب مسلح کشته و سه طالب دیگر زخمی شده اند.

تاکنون منابع رسمی در این مورد به رسانه ها چیزی نگفته اند.

این در حالی است که طالبان مسلح پس از اعلام عملیات بهاری «الفتح» شان، حملات گسترده ای را در شماری از ولسوالی های سرپل راه اندازی کرده اند.

روز گذشته این گروه روستای خواجه سرخ ولسوالی سانچارک را تصرف کرد و بالای ولسوالی گوسفندی نیز یورش برد که پس از شکست شماری از گوسفندان باشندگان محل را نیز دزدیدند.

طالبان مسلح نیز تا هنوز در پیوند به این رویدادها چیزی نگفته اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com