عملیات ضد القاعده در ولایت هلمند

0

مقام‌های محلی می‌گویند این عملیات را نیروهای ویژه افغان انجام داده‌اند  مقام‌های محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان، انجام عملیات علیه اعضای شبکه القاعده را در ولسوالی گرشگ این ولایت تایید کرده‌اند.

عمر زواک، سخنگوی والی هلمند، روز سه شنبه ۲۰ حمل گفت در نتیجه این عملیات دو فرمانده مهم القاعده، ملا جابر و ملا یاسر، کشته و چهار نفر از جمله دو زن دیگر بازداشت شدند.

به گفته آقای زواک، این عملیات بر اساس اطلاعات نهادهای استخباراتی، سه روز پیش از سوی نیروهای ویژه ولایت قندهار در ولایت هلمند انجام شده است.

این علمیات و بازداشت این زنان اعتراضاتی را به دنبال داشته و مردم در شهر لشکرگاه تظاهراتی را به راه انداخته و گفته‌اند تا رهایی زنان بازداشت‌شده، به اعتراضشان ادامه خواهند داد.

اهالی ولسوالی گرشگ و بزرگان منطقه از والی هلمند خواسته‌اند زنان را هر چه سریعتر رها کند

دفتر والی هلمند می‌گوید اهالی ولسوالی گرشک و بزرگان منطقه به دیدن محمد یاسین، والی هلمند آمده و از او خواسته‌اند که به اساس “فرهنگ مردم پشتون” زنان را هر چه سریعتر رها کند.

والی هلمند در نشست با این مردم گفته به اساس معلومات ادارات استخباراتی، زنان بازداشت شده نیز متهم به عضویت در گروه القاعده هستند و در بسیاری از جرایم نقش داشتند اما خواست مردم برای رهایی آنها را با مقام‌های مرکزی در میان خواهد گذاشت.

گفته شده که مقام‌های امنیتی پذیرفته‌اند که زنان بازداشت شده را رها کنند اما تحقیقات از سایر بازداشت شدگان ادامه خواهد یافت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com