تلفات سنگین نیروهای امنیتی در ولایت کندهار

0

مقام‌های امنیتی ولایت کندهار ادعا دارند که شب گذشته در نزدیکی خط دیورند و در مسیر راه ولسوالی‌های اسپین بولدک و شورابک در حملهٔ طالبان بر پوسته‌های امنیتی نظامیان افغان ۱۷ سرباز پولیس کشته شده است.

یک مقام امنیتی در کندهار که از گرفتن نامش در گزارش خود داری کرد، روز سه شنبه (۲۰ حمل) به صدای امریکا گفت که در این درگیری‌ها، ۱۵ سرباز پولیس دیگر زخمی شده اند.

به گفتهٔ این منبع، طالبان با حملهٔ بر این پوسته‌ها،۱۰ پولیس افغان را اسیر گرفته اند و با رسیدن نظامیان تازه نفس به محل طالبان از محل فرار کرده و وارد آنسوی خط دیورند شده اند.

در این درگیری‌ها برای جنگ‌جویان طالبان هم تلفات وارده شده است؛ اما به گفته مقام‌های محلی کندهار، شمار دقیق آن تا هنوز روشن نشده است.

عزیز احمد عزیزی، سخنگوی والی کندهار حملهٔ طالبان بر پوسته‌های امنیتی را در ولسوالی شورابک این ولایت تأیید می‌کند؛ اما در مورد تلفات وارد شده بر نظامیان افغان جزئیات نداد.

در همین حال، در یک عملیات مشترک نظامیان افغان که شب گذشته در مسیر راه کندهار – ارزگان راه اندازی شده است، تلفاتی بر افراد گروه طالبان وارده شده است.

این عملیات شب گذشته در منطقهٔ خلاصون راه اندازی شده است که به گفته فرماندهی پولیس کندهار، ۱۲ جنگ‌جوی طالبان کشته شده اند.

فرماندهی پولیس کندهار با نشر اعلامیه‌ای گفته است که برای تأمین امنیت شاهراه عمومی کندهار- ارزگان پوسته‌های تازهٔ را ایجاد کرده اند.

طالبان تأیید کرده اند که در درگیری‌ شب گذشته در ولسوالی شورابک، تلفاتی بر نظامیان افغان وارد کرده اند؛ اما در مورد وارد شدن تلفات بر جنگ‌جویان این گروه در مسیر شاهراه کندهار – ارزگان چیزی نگفته اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com