کسب دو مدال طلا توسط تیم موی تای نیمروز در مسابقات تایلند

0

دو ورزش‌کار نیمروزی که از مسابقات جهانی موی‌تای ۲۰۱۹ تایلند مدال طلا کسب کرده‌اند، امروز در میدان هوایی توسط باشندگان این ولایت مورد استقبال گرم قرار گرفتند.

جواد افغان و ابوبکر سرخکمان دو ورزشکاری است که به ترتیب در وزن‌های ۶۷ و ۵۱ کیلوگرام از مسابقات جهانی موی‌تای ۲۰۱۹ تایلند مدال طلا به دست آوردند.

این ورزش‌کاران در حالی با قهرمانی و مدال‌ طلا به کشور بازگشتند که با حمایت تجار نیمروزی به این مسابقات اشتراک کرده،توسط مسوولان محلی مورد بی‌مهری قرار گرفتند و استقبال نشدند.

این مدال آوران از اداره محلی و حکومت مرکزی به خاطر عدم پشتیبانی‌شان از ورزش‌کاران سخت گلایه‌ دارند.

در همین حال یکی از بستگان جواد افغان ورزشکار مدال آور میگوید این ورزش‌کاران به جهانیان ثابت ساختند که افغان‌ها با وجود مشکلات زیاد در کشور، همچنان در میادین ورزشی جهانی میدرخشند.

وی هم‌چنان از حکومت میخواهد که از ورزشکاران پشتیبانی کند تا آنان هم‌چنان در مسابقات جهانی بر سکو‌های قهرمانی بایستند.

در همین حال محمد ناصر حسینی مدیر تربیت بدنی ولایت نیمروز از کسب مدال قهرمانی این دو ورزشکار نیمروزی از مسابقات جهانی مویتای ۲۰۱۹ تایلند ابراز خرسندی میکند.

به گفته وی این ورزشکاران توانسته اند در میان ۶۹ کشور جهان با شایسته‌گی تمام به قهرمانی دستیابند.

نیمروز از ولایت‌های است که ورزش در آن کمتر مورد توجه مسوولان حکومت مرکزی حکومت قرار گرفته است اما با آن هم ورزشکاران این ولایت به خصوص موی‌تای کاران هرازگاهی با هزینه و شخصی و برخی اوقات با حمایت تجار توانسته اند از مسابقات جهانی مدال بیاورند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com