۳۴کشته و زخمی در پی انفجار در ولایت هلمند

0

دفتر رسانه‌های ولایت هلمند در اعلامیه‌ای گفته است که روز یکشنبه ۴حمل۱۳۹۸ در اثر دو انفجار پیهم در مراسم جشن دهقان در این ولایت، ۴ غیرنظامی کشته و ۳۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

این انفجارها حوالی ساعت ۱۰ صبح در شهر لشکرگاه و در داخل ستدیوم “کرزی”، جایی که مراسم جشن دهقان برگزار شده بود، اتفاق افتاده است.

دفتر والی هلمند در این اعلامیه گفته است که خان محمد نصرت، رئیس اقتصاد این ولایت نیز در میان کشته شدگان است.

دقایقی پس از این رویداد، شاهدان عینی و منابع امنیتی در هلمند گفتند که در این انفجارها یاسین خان، والی هلمند نیز زخمی شده؛ اما دفتر والی هلمند این خبر را تکذیب کرده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله میگوید که در این انفجارها، مجاهدالله صفاری، معاون والی، عبادالله علیزی، معاون شورای ولایتی، حمیدالله ویار، رئیس اطلاعات و فرهنگ، زلمی الکو، رئیس زراعت و رفیع الله قلم، معاون رئیس زراعت ولایت هلمند نیز زخمی شده اند که به گفته مقام‌های محلی، وضعیت زخمی‌ها قناعت‌بخش است.

گفته می‌شود این انفجارها ناشی از ماین های از قبل جاسازی شده در داخل ستدیوم بوده است.

شاهدان عینی به صدای امریکا گفته اند که این انفجارها زمانی صورت گرفت که والی هلمند همراه با شماری از مسوولان محلی این ولایت، سرگرم دیدار از غرفه‌های نمایشگاه زراعتی در این ستدیوم بودند.

در روزهای گذشته و همزمان با جشن های نوروزی در افغانستان، انفجار سه مین در غرب کابل ۶ کشته و بیش از ۲۰ مجروح به جای گذاشته بود.

مسوولیت این حمله را طالبان به عهده گرفته و گفته اند.

اعلامیۀ مطبوعاتی در پیوند به حملۀ تروریستی در ولایت هلمند

ارگ، کابل: تروریستان به ادامۀ جنایات و وحشت‌آفرینی شان، امروز با انجام حملۀ تروریستی در جشن دهقان در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند، شماری از هموطنان را ما را شهید و زخمی کردند.

تروریستان که دشمن خوشی، آیندۀ روشن و ترقی کشور اند، به خاطر ایجاد ترس و وحشت همیشه بالای تاسیسات ملکی، مراسم، مناسبت ها و محلات عامه حمله می کنند و با این گونه عملکردها شکست شان را در میدان جنگ کتمان می نمایند.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی ضمن محکوم نمودن این حمله تروریستی، مراتب تسلیت و همدردی خود را به خانواده های قربانیان ابراز کرد و به مسئولین مربوطه جهت کمک به خانواده های شهدا و تداوی مجروحین هدایات لازم داد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com