امضا  توافقنامه همکاری میان افغانستان و امارات متحده عربی

0

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان روز یکشنبه ۱۷ مارس به هدف امضای توافقنامه همکاری وارد شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات متحده عربی شد.

در اعلامیه‌ای که در صفحه رسمی فیسبوک شیخ محمد بن زاید آل‌نهیان نشر شده آمده است، محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان در این سفر با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد و امیر ابوظبی دیدار کرد.

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، با اظهار تأسف و نگرانی از آسیب‌های بی‌سابقه ناشی از جاری شدن سیلاب ها در شماری از ولایت های افغانستان، تعهد سپرد که امارات به آسیب دیدگان حوادث طبیعی اخیر، کمک خواهد کرد.

هر دو جانب بر افزایش تلاش‌های همه‌جانبه برای پیشرفت تجارت و سرمایه‌گذاری بین افغانستان و امارات تعهد سپردند و در این راستا، از امضای تفاهم‌نامه‌ها بین دو دولت در زمینه‌های انکشاف انرژی، زراعت، معادن، معارف، فرهنگی و ورزش استقبال کردند.

دو رهبر اذعان داشتند که دادوستد مردم با مردم، انکشاف منابع بشری و اشتغال‌زایی برای جوانان، حایز اهمیت است. رئیس‌جمهور غنی از امارات متحده عربی به خاطر گشایش مارکیت کار به روی کارگران افغان ابراز امتنان نمود.

رئیس جمهوری افغانستان در جریان این سفر بعد از ظهر روز یکشنبه ۱۷ مارس با شیخ محمد بن راشد آل مکتوم صدراعظم و امیر دبی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

هر دو جانب روی ایجاد دهلیز هوایی میان دو کشور بحث کرده و شیخ محمد بن راشد آل مکتوم گفت، بازارهای دبی به روی محصولات و تولیدات افغانستان باز است.

قابل ذکر است که امارات متحده عربی یکی از کشورهای کمک کننده افغانستان بشمار می‌رود، ساخت شهرک «شیخ خلیفه بن زاید آل‌نهیان» در کابل یکی از کمک‌های امارات در افغانستان است که روز یک‌شنبه ۲۲ آوریل ۲۰۱۸ افتتاح شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com