برگزاری نهمین دور رقابتهای قهرمانی تیم ملی تکواندو

0

نهمین دور رقابتهای قهرمانی تیم ملی تکواندو روز شنبه ۲۵حوت۱۳۹۷ در کابل برگزار شد.

در این رقابتها حدود ۲۵۰ ورزشکار تکواندو از ۲۸ ولایت افغانستان به شمول تیمهای ورزشی مهاجرین افغان مقیم ایران و پاکستان شرکت دارند.

 این ورزشکاران در هشت کلاس وزنی به مدت شش روز برای کسب عضویت تیم ملی تکواندو با هم رقابت می کنند.

در مراسم افتتاح این رقابتها داکتر حفیظ الله ولی رحیمی رییس عمومی تربیت بدنی و ورزش و رییس کمیته ملی المپیک، سفیر کوریای جنوبی مقیم افغانستان، هیئات رهبری اداره ورزش و کمیته ملی المپیک، رؤساء و مسؤلان برخی از فدراسیونهای ورزشی حضور داشتند.

داکتر نجیب الله سکندر رییس فدراسیون تکواندو در صحبتی از همکاری ریاست عمومی تربیت بدنی و ورزش و کمیته ملی المپیک به خاطر حمایت شان از فدراسیون تکواندو در امر برگزاری رقابتها و سایر برنامه های آن فدراسیون سپاس گذاری نمود.

وی با اشاره به فعالیت ها و دستآوردهای فدراسیون تکواندو از رهبری ریاست تربیت بدنی و ورزش خواست تا در قسمت تهیه امکانات و سهولتها برای فدراسیون ها، عدالت را درنظر گرفته به گفته ایشان، امکانات با درنظرداشت توانایی ها و ظرفیت های هر فدراسیون به اختیار شان قرار داده شود.

 از جانب دیگر داکتر حفیظ الله ولی رحیمی رییس کمیته ملی المپیک درپهلوی اینکه از مدیریت و توانایی فدراسیون تکواندو سپاس گذاری کرد، حضور و اشتراک ورزشکاران مرکز، ولایات و مهاجرین افغان مقیم ایران و پاکستان را برای رشد و انکشاف ورزش تکواندو و ایجاد تیم ملی قوی برای کسب نتایج بهتر و قهرمانی های بیشتر از رقابتهای خارجی موثر و با ارزش دانست.

وی وعده سپرد که در سال ۱۳۹۸ برنامه ها و پلانهای خوبی برای عرضه خدمات بهتر برای ورزشکاران روی دست دارند. همچنان سفیر کوریای جنوبی از همکاری های بیشتر کشورش برای حمایت، رشد و انکشاف تکواندو خبر داد.

وی مردم افغانستان را دوست مردم کوریا خوانده گفت: مردم کوریا نه تنها در سکتور ورزش بلکه در سایر عرصه ها به ویژه در امر آموزش و پرورش جوانان به خاطر بازسازی و شگوفایی، دوست و همکار افغانستان بوده و هست.

 فدراسیون تکواندو به پاس همکاری های ریاست تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک و سفارت کوریا، لوح سپاس را به آقای رحیمی رییس کمیته ملی المپیک و سفیر کوریا اهداء نمود.

براساس معلومات مسؤلان فدراسیون تکواندو پس از ختم رقابتهای انتخابی تیم ملی، دومین دوررقابتهای انتخابی دانشجویان دانشگاه های کشور نیز برگزار می شود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com