ولسوالی بالامرغاب بادغیس در آستانه سقوط

0

گزارش ها حاکی از آنست که دست کم ده تن از اعضای نیروهای امنیتی افغان مستقر در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس؛ در تازه ترین درگیری های مسلحانه کشته و چندین پاسگاه امنیتی نیز به تصرف طالبان در آمده است.

یک مسوول ارشد محلی در بالامرغابمی‌گوید: طالبان مسلح حوالی ساعات اولیه بامداد روز جمعه ۲۴حوت بر چندین پاسگاه امنیتی مربوط به پولیس محلی، پولیس ملی و ارتش ملی حمله نموده که منجر به سقوط این پاسگاه ها شدند و ده ها تن از اعضای نیروهای امنیتی با سلاح و مهمات دست داشته خویش به گروه طالبان تسلیم شدند.

بر اساس اظهارات منبع؛ مناطق موسوم به “درویش محمدی، کپه ی بابا، جر گله گاو، و پل تراز” از جمله بخش ی هایی است که روز گذشته بدست نفرات طالبان سقوط نموده است و در صورت که در کم‌ترین فرصت کمک لازم صورت نگیرد، سایر بخش ها نیز بدست طالبان سقوط خواهد نمود.

براساس آمار های اعلام شده؛ در عرض کم‌تر از دو هفته گذشته ده ها عضو نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی بالامرغاب قربانی شده و ده ها تن دیگر نیز اسیر و یا به طالبان تسلیم شده اند.

همچنان در حال حاضر تمامی نیروهای امنیتی مستقر در ولسوالی بالامرغاب؛ در مرکز این ولسوالی جابجا می باشند. اما طالبان مسلح تا اکنون در پیوند به این تحولات با رسانه ها ابراز نظری ننموده اند.

این در حالیست که مسوولان محلی و باشندگان بالامرغاب از نزدیک به دو هفته نگرانی های خویش را مبنی بر سقوط و یا جدی شدن وضعیت امنیتی در این ولسوالی مطرح نموده اما دولت مرکزی به سادگی از کنار این موضوع عبور نمودند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com