هشدار نسبت به گسترش فعالیت های داعش در ولایات شرقی

0

حضرت علی نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه میگوید که بعد از صلح با طالبان، درمورد پیشرفت های گروه داعش نگرانی ها وجود دارد. نامبرده در اشاره به حمله اخیر گروه داعش بر یک شرکت ساختمانی در شهر جلال آباد گفت که این گروه بیش از این، فعالیت هایش را در ولایات شرق گسترش خواهند داد.

حضرت علی، این اظهارات را در نشست سران قومی که درخصوص صلح، به تاریخ ۲۲ حوت در شهر جلال آباد تدویر شده بود، ابراز کرد. نامبرده افزود که هدف از برگزاری این نشست، استقبال از مذاکرات جاری صلح و خوشبینی در مورد اینکه در آینده نزدیک با طالبان عملاً صلح صورت گیرد؛ اما بعد از صلح با طالبان، نگرانی ها موجود است که داعش به فعالیت هایش شدت خواهد بخشید.

به قول موصوف، حمله اخیر داعش در شهر جلال آباد وانمود کرد که این گروه شکست نخورده و هنوز هم توانایی حملات مدهش را دارد. حضرت علی گفت که روند مذاکرات صلح با طالبان موفقانه جریان دارد؛ اما موضوع مهم محو دهشت افگنی است، صلح  و یا سرکوب کردن یک گروه عاری از مفاد است.

این عضو ولسی جرگه گفت در صورتیکه جلو دهشت افگنی گرفته نشود و کشورهای منطقه دراین راستا همکاری نکنند، صلح کردن با یک گروه باعث صلح و ثبات دایمی در کشور شده نمی تواند.

نامبرده دراین رابطه، به اتفاق و وحدت اقوام تاکید ورزید که به قول وی بدون همکاری مردم سرکوب مخالفین مسلح ممکن نیست. حضرت علی گفت که با متنفذین اقوام مختلف در این عرصه مشوره ها را آغاز نموده تا آنها را برای تامین امنیت مناطق شان، به همکاری ترغیب کنند.

قابل ذکراست که مذاکرات صلح با طالبان، دیروز با توافق در مورد مبارزه علیه هراس افگنی و خروج نیروهای خارجی از افغانستان پایان یافت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com