دیدار رئیس جمهور با جوانان و اعضای جامعه مدنی ولایت فراه

0

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور در جریان سفرش به ولایت فراه صبح امروز با جوانان و اعضای جامعه مدنی این ولایت دیدار کرد.

در این دیدار همایون شهیدزاده به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و مشکلات و پیشنهادات شان را در بخش های امنیت زراعت مدیریت آب و بند بخش آباد صحت ایجاد سردخانه ها برای نگهداری محصولات زراعتی، توسعه پوهنتون و فرستادن هیات باصلاحیت بخاطر بررسی های امنیتی در این ولایت با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهور بخاطر شریک ساختن مشکلات و پیشنهادات از آنان تشکر کرد و گفت که ولایت های فراه نیمروز و هرات بادهای فروان دارند و با کمپنی زمنس در این مورد صحبت شده است تا از این بادها در تولید برق استفاده گردد. وی افزود، این بادها به صورت تخمینی ظرفیت تولید ۶۵ هزار میگاوات برق دارد.

غنی به جوانان ولایت فراه گفت که دیوار احاطوی پوهنتون این ولایت از سوی واحد عملیاتی ارگ اعمار خواهد شد و از آنان خواست تا در توسعه پوهنتون شرایط انکشافی محلی را در نظر بگیرند.

رئیس جمهور غنی گفت که کمک رسانی ها برای آسیب دیدگان سیلاب های اخیر با درنظر داشت امکانات و مشوره با مردم، جریان دارد و سبزخانه های زراعتی و کانال های آبی دوباره احیا خواهند شد.

رئیس جمهور در رابطه به خواست مردم فراه مبنی بر فرستادن یک هیات با صلاحیت جهت بررسی وضعیت امنیتی این ولایت گفت که هیات باصلاحیت در آینده نزدیک به این ولایت خواهد رسید و تمامی جهات ناامنی ها را به بررسی خواهند گرفت. وی از جوانان ولایت فراه خواست تا روی یک طرح مردمی جهت بهبود امنیت نیز کار نمایند. 

موصوف از حمایت های مردم فراه از پروژه های زیربنایی تشکر کرد و گفت که با تطبیق پروژه های تاپ و تاپی این مسیر شاهد یک تحول انکشافی خواهد بود که ولایت فراه نیز شامل آن می باشد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com