نظارت والی ولایت نیمروز از ساحات آسیب پذیر سیلاب

0

والی ولایت نیمروز و هیئات همرای شان از ساحات آسیب پذیر مرزی و قلعه فتح دیدار بعمل آوردند.

در این بازدید پوهندوی دوکتور سید ولی سلطان والی ولایت نیمروز گفت : بنابر اطلاعات در ارتباط به سیلاب های بی سابقه با حجم بسیار زیاد آب به سمت ولایت نیمروز ، چند روز قبل نشست اضطراری و کمیته را جهت جلوگیری از خطرات احتمالی تشکیل دادیم ، نقاط متضرر را شناسایی و برای جلوگیری از تخریبات تدابیر لازم اتخاذ گردیده است.

وی علاوه نمود : فعلا کار با امکانات نقلیه و نیروی فیزیکی با سرعت در نقاط شناسایی شده جریان دارد.

از سوی هم خاطر نشان ساخت، برای خانواده های آسیب دیده ولسوالی های خاشرود و دلارام کمک های غذایی و غیر غذایی جهت توزیع به وقت معین مد نظر گرفته شده است.

الحاج نعمت الله صدیقی عضو شورای ولایتی نیمروز  نیز افزود که نقاط اسیب پذیر برای جلوگیری از ورود سیلاب به شهر زرنج شناسایی شدند و کمیته حالت اضطرار با امکانات موجود به شدت در منطقه قلعه فتح و اطراف کانال در حال گوره بندی و خاک ریزی است.

مردم نگران نباشند با تقسیم آب سیلاب در دریای هلمند ، نیزار ، جوی حاجی جمعه خان ، و کانال نهر لشکری ان شاالله که سیلاب کنترول خواهد شد ولی باز هم مردم آماده باشند تا در موقع سیلاب غافلگیر نشوند .

صدیقی افزود مردم شایعات را باور نکنند و با کمیته حالت اضطرار همکار باشند.

صدیقی در اخیر علاوه نمود:از شرکت های که وسایطی مانند اسکواتور، لودر و غیره در اختیار دارند خواهش میکنم که لطفا همراه ما همکاری داشته باشند. امکانات در دست داشته ریاست فواید عامه، شاروالی و دیگر ارگان ها کم است. بنده به نمایندگی از مردم ولایت نیمروز خواهشی دارم که این شرکت ها با کمیته حالت اضطرار همکاری داشته باشند؛ وسایط شان را در اختیار این کمیته گذاشته تا با همکاری هم آمادگی های لازم را بگیریم.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com