اخراج اجباری مهاجرین افغان از فرانسه

0

سیدحسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان در ملاقاتش با داوید مارتینون سفیر فرانسه در افغانستان از آن کشور خواست که در اخراج اجباری مهاجرین، وضعیت داخلی کشور را در نظر داشته و از انعطاف بیشتر کارگیرد.

در این دیدار که روز سه شنبه ۲۳ دلو سال روان در مقر وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان صورت گرفت، در رابطه به مدیریت مشترک مهاجرین افغان در فرانسه بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور مهاجرین با تاکید اش به فراهم سازی زمینه برگشت داوطلبانه برای مهاجرین افغان گفت که وضعیت داخلی افغانستان برای پذیرش برگشت کنندگان اجباری مناسب نیست. وی از فرانسه خواست که به منظور جلوگیری از مهاجرت دوباره برگشت کنندگان به مشوق بازگشت و کمک برای ادغام برگشت کنندگان توجه داشته باشد.

سفیر فرانسه در کابل با یادآوری از حسن نیت کشورش نسبت به مهاجرین افغان گفت که فرانسه با میزان پذیرش ۷۰ فیصد مهاجرین افغان سالانه به هشت هزار افغان اقامت دایمی داده و در سال گذشته تنها کسانی از فرانسه به افغانستان اجباراً اخراج شده است که مرتکب جرم بودند.

وی افزود که فرانسه روی برگشت داوطلبانه افغانها تلاش می نماید و بدین منظور به هر برگشت کننده داوطلب یک هزار یورو جهت مصارف سفر و بسته کمکی پول نقد جهت ادغام و سرمایه گذاری در افغانستان توزیع می نماید.

قابل یادآوری است که در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۳ نفر داوطلبانه و ۹ نفر اجباری از فرانسه به افغانستان برگشت کرده اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com