غنی: برای طالبان در افغانستان دفتر سیاسی میدهیم

0

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان که در راس یک هیأت عالی‌رتبۀ دولتی ظهر روز یکشنبه۲۱ دلو به ولسوالی غنی‌خیل ولایت ننگرهار سفر کرد، در نشستی با حضور بزرگان ولسوالی های اچین، نازیان، مومند دره و غنی‌خیل، اشتراک و سخنرانی نمود.

شاه‌محمود میاخیل والی ننگرهار صحبت کرد و ضمن خوش‌آمدید به رئیس جمهور و هیأت همراه، گفت به مشکلات از راه های معقول رسیدگی می نمائیم، وحدت مردم را حفظ می کنیم، ننگرهار و افغانستان را با فکر مشترک و قوت بازوی خود آباد می سازیم.

همچنان در این مراسم شماری از بزرگان گفتند که شوروی ها در زمان تجاوز به افغانستان، یک و نیم میلیون افغان را شهید کردند، اما در اینجا شکست خوردند. آنان به افغانستان صلح نمی آورند، بلکه در پی انتقام‌گیری هستند و نه صلح مسکو و نه هم حکومت موقت به نفع افغانستان است.

آنان پیشنهاد کردند که به‌خاطر مذاکرات صلح، در کابل به طالبان دفتر داده شود و همچنان آنها یکبار دیگر از تلاش ها و فداکاری های نیروهای امنیتی و دفاعی قدردانی نمودند و خواهان تمویل و حمایت نیروهای خیزش مردمی شدند.

رئیس جمهور غنی ضمن تشکری از باشندگان این ولایت گفت که می خواهم از همین‌جا به تمام افغانستان تبریک بگویم که آن ابر سیاه و غبار تیره(داعش) که مردم فکر می کردند تمام شدنی نیست، به برکت  قهرمانی ها و فداکاری های مردم ننگرهار و نیروهای امنیتی و دفاعی، از بین برده شد.

رئیس جمهور گفت که در گذشته هماهنگی نبود، مگر امروز در نتیجۀ کار کردن با مردم و نمایندگان واقعی آنان، هماهنگی و همکاری با نیروهای امنیتی و دفاعی به میان آمده است. وی افزود که در هلمند، کاپیسا و تمام افغانستان، این معادله عملی و به موفقیت خواهد انجامید.

محمد اشرف غنی رئیس جمهورافزود: ما صلح در مکۀ معظمه می خواهیم، صلح مکه شیرین است و یا صلح مسکو؟ مردم می گویند که به مکه معظمه نرفتند، به مسکو رفتند.

وی افزود که صلح باعزت و پایدار آمدنی است و من همیشه حاضر هستم که برای این چنین صلح، سر خود را فدا نمایم.

رئیس جمهور تصریح کرد: آنانی که می گویند به خاطر صلح کرسی ات را قربان کن، کرسی که مال پدر و پدر کلانم نیست، بلکه امانت مردم بوده و اختیار آن را مردم دارند.

وی گفت: شماری از همسایه ها می گویند: یک افغانستان ِمی خواهیم که اشرف غنی در آن نباشد، مگر آن ها از اشرف غنی نه، بلکه از مغز و تدبیر او می هراسند.

رئیس جمهور گفت که طالبان برای مذاکرات صلح به کابل بیایند، دفتر برای شان می دهیم و امنیت شان را نیز می گیریم و مانند عید سعید فطر آن را مدیریت می کنیم.

وی افزود که ما ملت واحد هستیم و این وطن بر اساس کدام قرارداد خارجی ساخته نشده است، این را اجداد و نیاکان ما با فداکاری و قربانی سرهای شان حفاظت کرده اند.

در گذشته که تورخم را مسدود می کردند، کابل به لرزه می افتاد و اکنون که ما آن را مسدود کنیم، اسلام آباد به لرزه می آید، ما این کار را نمی کنیم، چون ما مردم فصل نه، مردم وصل هستیم.

محمد اشرف غنی  در اخیر به بزرگان شینوار و مومند اطمینان داد که خانه های شان را که دشمن ویران کرده است، دوباره آباد می کند و بعد از بررسی هیات تعیین شده، از زیان های وارده و معلومات مردم، سرمایه گذاری و بازسازی اساسی صورت خواهد گرفت، تاننگرهارِ آباد و مرفه داشته باشیم.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com