دیدار دونالد ترمپ و کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی

0

رییس جمهوری امریکا ناوقت روز جمعه اعلام کرد که دومین دیدار او با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی در پایان ماهِ‌ جاری میلادی در هانوی، پایتخت ویتنام برگزار خواهد شد. این خبر در پایان دیدار و گفت‌وگوی دو ساعته‌ی دونالد ترمپ با کیم یونگ چول، مذاکره کننده‌ی ارشد کوریای شمالی اعلام شد.

آقای ترمپ در پیامی توییتری نوشت:  نماینده‌گان من هم اکنون و پس مذاکره‌ای بسیار سازنده و توافق بر سر زمان و تاریخ دومین دیدار با کیم جونگ اون، کوریای شمالی را ترک کردند. این دیدار در روزهای ۲۷ و ۲۸ فبروری در هانوی برگزار خواهد شد. در انتظار دیدار رییس کیم و پیشبرد برنامه‌ی صلح هستم.

به نقل از رویترز این مقام ارشد کوریای شمالی روز جمعه‌ی گذشته نامه‌ی جدیدی از کیم جونگ اون را به دونالد ترمپ ارائه کرده است.

در حالی زمان و مکان دیدار دومِ دونالد ترمپ و کیم جونگ اون اعلام می‌شود که تقریباً هیچ نشانه‌ای از کاهش اختلافات میان دو کشور مشاهده نمی‌شود. پیشرفتی در درخواست امریکا برای غیر هسته‌ای شدن کوریای شمالی حاصل نشده و به عکس هم درخواست کوریای شمالی برای کاهش تحریم‌ ها نتیجه‌ای ملموسی نداشته است.

رهبران امریکا و کوریای شمالی در ماه جون سال گذشته در سنگاپور دیدار کرده و برای رفتن به ‌سوی غیر اتمی شدن شبه‌ جزیره‌ی کوریا توافق کردند. با این وجود اقدام عملی مشخصی از آن زمان تاکنون در جهت تحقق این توافق برداشته نشده ‌است.
کاخ سفید می‌گوید رفع تحریم ‌ها تنها پس از خلع سلاح کامل کوریای شمالی صورت می‌گیرد و همین طور کوریای شمالی در مورد ادامه‌ی تحریم ‌ها و مسائل دیگر همانند عدم توافق و وجود بن بست در امضای پیمان صلح دو کوریا ابراز نارضایتی کرده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com