بازداشت مسؤل جلب و جذب گروه تروریستی داعش در شهر کابل

0

نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی در یک عملیات خاص ‌مسؤل جلب و جذب گروه تروریستی داعش را ازمربوطات ناحیه پنجم شهر کابل بازداشت نموده اند.

در خبر نامه عمومی امنیت ملی آمده است که ابوعبیدالله متوکل استاد پوهنتون و خطیب مسجد جامع شیخ محمدی ها ( روحانی) بدستور گروه تروریستی داعش مسؤلیت جلب و جذب جوانان را به آن گروه به عهده داشت.

نامبرده تا اکنون صدها جوان تحصیل کرده را بطور مخفیانه به گروه تروریستی داعش جذب و به ولایت ننگرهاراعزام نموده است.

خبرنامه افزود:شانزده تن از شاگردان موصوف افراد گروه تروریستی داعش بوده، که توسط ریاست عمومی امنیت ملی از محلات مختلف شهر کابل بجرم فعالیت های هراس افگنی و ضد دولتی بازداشت گردیده، اعتراف نموده اند که توسط شیخ ابوعبیدالله متوکل به صفوف گروه تروریستی داعش تشویق، ترغیب و جذب گردیده اند.

قابل ذکر است که پسر دومی ابو عبیدالله متوکل به اسم احمدالله در ماه ثور سال ۱۳۹۷ به گروه داعش جذب و اکنون در کتیبه اشپال در ولایت ننگرهار مصروف فعالیت های تخریبی وتروریستی می باشد.

گفتنی است که برادر زاده متوکل اسامی اسدالله به اسم مستعار « عبدالغفور » با پسر ابوعبیدالله یکجا به گروه تروریستی داعش جذب که به اساس اعترافات عبیدالله متوکل برادرزاده‌اش اسامی اسدالله حدود دو ماه قبل عمل انتحاری را در شهر کابل انجام داده است.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com