دیدار هیئات ریاست تربیت بدنی با مسؤلان امور ورزشی مهاجرین افغان در ایران

0

آقای حمیدالله کبیر معاون فنی و مسلکی و اقای اعظم کوهی صبح امروز در مقر کنسولگری جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد با مسؤلان امور ورزش مهاجرین افغان مقیم مشهد دیدار و در مورد مسایل مهم صحت و تبادل نظر نمودند.

در آغاز این دیدار سرپرست کنسولگری افغانستان ضمن خوش آمد گویی به هِئت ریاست عمومی تربیت بدنی امادگی کامل خویش جهت همکاری با جامعه ورزشی مهاجرین اعلام نمود.

سپس آقای سروری مسئول شورای ورزشی مهاجرین مشهد ضمن اینکه گزارش کارکرد شورای ورزشی مهاجرین مشهد را حاضرین جلسه ارایه نمود از رهبری اداره ورزش کشور خواهان حل مشکلات ورزش مهاجرین شدند گردید.

وی تاکید ورزید ما شعار نمی‌خواهیم کار عملی میخواهیم وعده های که برای ساماندهی ورزش مهاجرین داده می شود در عمل تطبیق گردد.

در ادامه ولی محمد هاشمی نماینده ریاست عمومی تربیت بدنی کشور مقیم ایران گفت: امروز شاهد حضور مسولین عالی ورزش کشور در ایران هستیم و این سفر را به فال نیک میگیرم و ان شاءالله سفری پرخیر و برکت برای ورزش مهاجرین کشور مقیم ایران خواهد بود.

 در اخیر آقای حمیدالله کبیر معاون فنی و مسلکی ،گزارش کاملی از اقدامات اداره ورزش کشور برای قانونمند سازی ورزش در داخل کشور ارائه نموده گفت: خوشبختانه قانون ورزش کشور به مرحله نهایی رسیده و فعلا برخی از موارد و طرز العمل در دست اقدام میباشد و ما در قسمتی از این موارد به ورزش مهاجرین اشاره نموده ایم.

 وی همچنین در مورد پیگیری تفاهم نامه همکاری های ورزشی فی مابین دو کشور گفتند کار روی تنظیم بهتر موارد اجرائی تفاهم نامه در جریان هست و اطمینان داد در اولین فرصت بعد از نهایی شدن همه موارد بخصوص دربخش ورزش مهاجرین اقدامات لازم برای اجرایی شدن این سند برداشته خواهد شد.

معاون فنی و مسلکی اضافه نمود تمام مشکلات ورزش مهاجرین در ۱۰مورد خلاصه میشود و بیشترین مشکلات بحث اداری و تفاهم نامه همکاری دو کشور میباشد.

همچنین موصوف علاوه نمود که ما برای عملی نمودن وعده های خویش برای ساماندهی ورزش مهاجرین مصمم هستیم و از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نخواهیم نمود.

کبیر وعده داد از این به بعد هیچ شخصی از مرکز از هیچ رشته ورزشی در ایران معرفی نخواهند شد و ما اجازه این کار را نخواهم داد.باید مسولین ورزشی مهاجرین از میان مهاجرین و باید خود مهاجرین باشد و انتخابی باشند.

 ایشان از همه جناح های ورزش مهاجرین خواستار همکاری در میان هم شدند و گفتند اختلافات را کنار بگذارید و هر قدر اختلافات میان شما بیشتر باشد توجه مسولین به شما کمتر خواهد بود و لطمه اساسی به خودتان وارد میشود.

در پایان مراسم برخی از فعالین، پیشکسوتان و قهرمانان ورزش مهاجرین با اهدای لوح سپاس ریاست تربیت بدنی و ورزش مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com