معترضان در شمال کشور: انتخابات ریاست جمهورى را تحریم مى کنیم

0

شماری از نامزدان معترض ولایت های بغلان، تخار، بدخشان و کندز؛ ضمن خواستار ابطال تمامى آرای ولایات شمالشرق، هشدار دادند که اگر به خواست های مشروع شان رسیدگی صورت نگیرد، انتخابات ریاست جمهوری را در ولایات شان  تحریم می کنند.

بیش از۲۰نامزد معترض زون شمالشرق (بغلان، تخار، بدخشان و کندز)، یکشنبه دریک نشست خبری در کابل، اعتراضات شانرا با رسانه ها بیان کردند.

محمد اکمل مونس نامزد معترض ولایت تخار که در این نشست حضور داشت، گفت که در انتخابات ولسی جرگه ۱۳۹۷، تقلب و تخلف گسترده صورت گرفته و این انتخابات نه تنها برای مردم کشور، بلکه برای جامعه جهانی نیز مورد قبول نیست.

وی افزود که نامزدان معترض چهار ولایت شمالشرق افغانستان می خواهند که آرای بایومتریک و بدون بایومتریک از هم تفکیک شود؛ در غیر آن مانع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ولایت های یادشده خواهند شد.

شکریه پیکان عضو ولسى جرگه و از نامزدان انتخابات ولسى جرگه در ولایت کندز گفت که بدون شک در انتخابات پارلمانی گذشته تقلب، تخلف و خیانت وجود داشته است.

خانم پیکان اضافه کرد: در حق مردم و آرای مردم کندز، خیانت صورت گرفت و سرنوشت مردم این ولایت به معامله گرفته شده است.

وی گفت باید کمیسیون مستقل انتخابات، به خواسته های مشروع نامزدان معترض در ولایت های تخار، بغلان، کندز و بدخشان جواب مثبت بدهد؛ درغیر آن عواقب خطرناک خواهد داشت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com