تلفات سنگین طالبان در ولایت فاریاب

0

منابع امنیتی از راه اندازی عملیات مشترک نیروهای افغان و ناتو در ولسوالی خواجه سبزپوش  ولایت فاریاب خبر داده اند.

منابع می گویند که در جریان عملیات، ۴۱ طالب مسلح کشته، زخمی و اسیر شده اند.

در خبرنامه هایی که از سوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین و پولیس فاریاب رسیده، گفته شده است که عملیات مشترک نیروهای خاص افغان و ائتلاف به حمایت ازطیارات آیسار، که روزگذشته بخاطرسرکوبی طالبان مسلح در قریه غذاری ولسوالی خواجه سبزپوش راه اندازی گردیده بود، تا عصر آن روز ادامه یافت.

منبع افزوده است که در نتیجه ۲۰ طالب مسلح به شمول قاری تاج الدین سرگروپ چهل نفری این گروه کشته شده، ۱۴ تن مجروح و ۷ طالب دیگر با سلاح های شان به دست نیروهای شامل عملیات افتاده اند.

این در حالی است که طالبان خبر کشته شدن قاری تاج الدین را تکذیب کرده اند.

پایگاه خبری طالبان (الاماره) در واکنش به عملیات روز گذشته قوت های افغان و خارجی در نزدیکی مرکز ولسوالی خواجه سبزپوش ، خبر کشته شدن قاری تاجی یکی از فرماندهان طالبان در این ولسوالی را با امار تلفات ۴۱ کشته ، زخمی و اسیر طالبان به دست نیرو های دولتی را رد کردند.

در خبرنامه طالبان گفته شده است که در عملیات روز گذشته نیرو های دولتی در قریه های اسلم و غذاری این ولسوالی ، نزدیک به ۱۰ تن از نیرو های دولتی کشته و زخمی شده و همچنان ۱۲ جنگجوی طالبان کشته شده ، ۲ تن اسیر و ۵ تن آنها زخمی گردیده اند.

منابع دولتی امروز در اظهارات تازه تائید کردند که قاری تاجی زنده است ولی در نبرد دیروز شدیدآ زخمی شده است ، و اطلاعات میرساند که وی هنگام حمله قوت های شامل عملیات ، در یک خانه محلی مخفی و سپس به قریه لقمان منتقل گردیده است.

در خبرنامه امنیت ملی فاریاب نیز آمده است که در عملیات دیروز، ۱۵ طالب کشته شده، ۷ تن مجروح و ۱۳ تن که اسیر نیروهای های شامل عملیات شده بودند، به ریاست امنیت ملی فاریاب سپرده شده اند.

یک منبع در اداره محلی فاریاب میگویند از ۱۳ بازداشت شده عملیات دیروز ، تحقیقات ادامه دارد و برخی از آن به شمول دو کودک به فعالیت های ضد حکومتی شان در صف طالبان ، اعتراف کرده اند .

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com