هشدار عضو پارلمان افغانستان به طالبان

0

یک عضو مجلس نمایندگان افغانستان روز چهارشنبه ۹ ژانویه در نشست این مجلس خطاب به طالبان گفت که ایران و روسیه پس از خروج امریکا از طالبان حمایت نخواهند کرد.

عبدالودود پیمان نماینده مردم کندز در مجلس نمایندگان افغانستان و یکی از مجاهدین سابق این کشور گفت که مجاهدین بزرگترین اشتباه را مرتیب شدند که در موجودیت یک نظام آماده مذاکره با حکومت داکتر نجیب نشدند.

پیمان خطاب به طالبان گفت: خدا و پیامبر برای طالبان و ما می‌گویند که در صلح خیر است؛ لجبازی و عقده بازی را به نفع پاکستان به پیش نبرید زیرا به نتیجه نمی‌رسید؛ کشورهای که امروز پشت‌سرتان ایستاد شده‌اند، پس از بیرون رفتن امریکا دیگر پشت سرتان نیستند.

وی گفت: همان روزی که روس‌ها از افغانستان بیرون شدند انگلیس، امریکا و اروپا با مجاهدین اعلام جنگ کردند و ما را امروز که به قول شما طالبان که نیکتایی هم داریم و بی‌دین هم شدیم، قبول ندارند و امریکا هم قبول ندارد و تو را با این ریش درازت اصلاً قبول ندارند.

این عضو پارلمان افغانستان ادامه داد: طالبان محترم اگر کدام تان صدای مرا می‌شنوید به ملاهیبت الله و آخندای کلان تان بگوید که ایران و روسیه بعد از بر آمدن امریکا دیگر شما را کمک نمی‌کنند؛ جنگ افغانستان را طولانی نسازید و ملت تان را تباه نکنید.

در همین حال، امیرخان یار معاون دوم مجلس نمایندگان افغانستان گفت: طالبان نباید اشتباهات مجاهدین را تکرار کنند که نظام را از بین ببرند؛ زیرا اگر نظام در کشور از بین برود دیگر صلح معنای نخواهد داشت.

روند صلح افغانستان با تلاش زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در این خصوص اخیراً شدت گرفته است. قرار بود امروز پنجمین نشست امریکا و طالبان در قطر برگزار شود؛ اما به دلایل نا معلوم این نشست لغو شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com