مشکلات باشندگان در سه سال محاصره ولسوالی چنارتو ارزگان

4

باشندگان و مسؤولین ولسوالی چنارتو ارزگان می گویند که از سه سال بدینسو درمحاصره قرار دارند، درکنار نبود مواد خوراکی، به نیروهای امنیتی هم اکمالات صورت نمیگیرد. چنارتو از سه سال بدینسو، توسط طالبان محاصره شده است. ئوالی ارزگان و برخی مسؤولین امنیتی، دیروز به این ولسوالی سفر کردند، با متنفذین قومی و مردم این ولسوالی دیدار کردند.
مسؤولین ولسوالی و مردم عادی، از مسؤولین ورودی به آن جا خواستند تا آنها را در محراق توجه قرار دهند و کمک های عاجل بشری همرای شان صورت گیرد. رازمحمد باشنده بازار ولسوالی متذکره، به مسؤولین گفت که طالبان مسلح همه راه ها را به روی آنها مسدود نموده و اجازه انتقال هیچگونه مواد خوراکی و غیرخوراکی را به این ولسوالی نمی دهند.
نامبرده می گوید که ساکنین ولسوالی با گرسنگی دچار اند و قیم مواد خوراکی موجود درشهر چنان بلند رفته که هرکس توان خرید آن را ندارد. حاجی میراجان یکتن از متنفذین قومی، به پژواک گفت که طالبان دو ماه پیش برای تصرف ولسوالی حملات را آغاز کردند، منازل آنها تخریب گردیدند، خانه های شان را ترک کردند و متحمل خسارات جانی و مالی شدند.
به قول موصوف، اکنون نیز بازار ولسوالی مسدود است و طالبان هرشب کمربندهای امنیتی را مورد حملات قرار می دهند. معلم فیض محمد ولسوال چنارتو و دویم څارن اخترمحمد قوماندان امنیه ولسوالی متذکره می گویند که اداره مرکزی آنها را به موقع اکمال نمی کند و نه سربازان مجروح آنها از میدان نبرد انتقال می شوند.
قوماندان امنیه اذعان می کند که مهمات دراختیار آنها قرار داده نمیشود، سربازانیکه در درگیری با طالبان مجروح می شوند، به سر وفت به شفاخانه انتقال نمی یابند و مشکلات متعددی دیگر وجود دارد که باشندگان ولسوالی و مسؤولین با آن مواجه اند.
محمد شفیق اسدالله سعید والی ارزگان، مشکلات مردم را می پذیرد و می گوید که سفر نخست به این ولسوالی را غرض شنیدن مشکلات مردم انجام داده است. موصوف علاوه کرد که کمک های مواد خوراکی مختص به این ولسوالی در ترینکوت وجود دارد و به زودی به همکاری مردم انتقال خواهند شد.
والی از طالبان مسلح در این ولسوالی خواست تا به روند صلح یکجا شوند و از جنگ انصراف ورزند.

اشتراک:

۴ دیدگاه

 1. حاجی محمد در

  من درآن جای استاد بودم در یک سال طالبان مسلح یکبارحمله کردن ۴۶تن اردوی ملی را به شهادت رسیدن وبار دوهم حمله کردن بشمول نصیب الله بچه قوماندان اختر محمد ملی مارا به شهادت رساندن

 2. حاجی محمدفیضان در

  ولسوالی چنارتو یگانه ولسوالی افغانستان است که مردم بسیار با غیرت داشتن من از کندز بودم همرایی من خوب ها ی کردن که یاد کنیم یک کتاب را می گیرد

 3. حاجی محمد فیضان در

  نصیب الله بچه قوماندا ن اختر محمد که به شهادت رسیده بود تمامی ولسوالی همرایش به گریه بودن

 4. حاجی محمد در

  مشکلات ولسوال چنارتو راه را سرش بند کرده است هیچ مواد خوراکی را به ولسوالی نمی مانه

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com