ممانعت از فعالیت یک زن بحیث شاروال

0

ظریفه غفاری پنج ماه پیش بر اساس فرمان رئیس جمهور افغانستان، به صفت شاروال میدان شهر، مرکز ولایت میدان وردک گماشته شد، اما تا کنون به دلیل برخی مشکلات قومی اجازۀ کار به وی داده نشده است.

بانو غفاری می‌گوید که پس از پیروزی در رقابت آزاد و بر اساس فرمان رئیس جمهور به صفت شاروال میدان شهر گماشته شد وحکم حکومت مرکزی را دارد، سه مکتوب عنوانی مقام ولایت صادر شده است، با آنهم به دلیل مصلحت های مقام ولایت، منافع شخصی و انفرادی شماری و برای حفظ چوکی و مقام برخی‌ها، جلو فعالیتم گرفته می‌شود.

عبدالرحمان منگل، سخنگوی مقام ولایت میدان وردک  با رد این اتهامات میگوید که مقام آن ولایت به تطبیق هر حکم حکومت مرکزی متعهد است، اما باید رضایت مردم نیز در نظر گرفته شود.اگر ظریفه غفاری به کار آغاز کند، مشکلات در ولایت به میان خواهد آمد زیرا مردم نمی‌خواهند که وی به کار آغاز کند.

منگل افزود:زمانیکه کسی به یک اجتماع اعزام می‌شود و در برابر وی حساسیت‌های قومی به میان‌ می‌آید، چنین مفهوم دارد که در آنجا تشنج بیشتر می‌شود. برای اینکه از تشنج جلوگیری کرده باشیم، از احتیاط کار گرفته و گزارش را به موقع به حکومت مرکزی داده ایم.

از سوی دیگر، ادارۀ مستقل ارگان‌های محلی گفته است که ظریفه غفاری در نزد آن اداره از سرطان ۱۳۹۷ به اینسو شاروال میدان شهر بوده و مانند دیگر شاروالان حقوق و امتیازات دارد.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com