قریه سرحوض ولایت فاریاب در آستانه فاجعه انسانی

0

بیش از یک ماه می شود که قریه سرحوض ولسوالی پشتونکوت در محاصره مخالفان مسلح دولت قرار دارد و تا کنون حکومت محلی فاریاب برای رهایی مردم از محاصره کاری نکرده است.

به باور آگاهان ، ساکنان سرحوض خیلی مظلومانه و بی گناه قربانی خصومت قومندانان محلی با طالبان شده اند ، با گذشت هر روز سرما در این منطقه کوهستانی حاکم شده ، ساکنان گیر مانده با قلعت مواد خوراکی و ادویه روبرو میگردند که در صورت عدم اقدام اساسی ، این ساحه شاهد فاجعه وحشتناک انسانی خواهد بود .

ولی محمد رحمانی قومندان خیزشی در قریه سرحوض می گوید :اخیرا یک محموله مواد غذایی به این قریه رسیده است که طالبان موتر باربری مواد غذایی را در قسمت بند سرحوض توقف داده مردم را خواستند تا در آن محل که فاصله کوتاه با قریه دارد، رفته کمک دریافت کنند و زمانیکه ده تن از زنان و ده تن از مردان گیرمانده در سرحوض بالای بند رفتند، طالبان فقط برای هر فرد حدود یک الی دو کیلو لوبیا ، شکر و عدس دادند و همچنان دوازده بوجی نان خشک توسط یک موتر لندکروزر سره میاشت از طالبان اجازه یافت تا به قریه در حال محاصره سرحوض رسیده نان خشک و مقدار ادویه توزیع نماید .

در همین حال داکتر نقیب الله فایق والی فاریاب میگوید ، با وساتط محاسن سفیدان طالبان در مسئله انتقال محموله کمکی به سرحوض ممانعت نکردند و این محموله از کمک ها برای ساکنان نیازمند سرحوض از طریق سره میاشت ارسال گردید ، ولی به شکل درست به مستحقین نرسید ، به گفته آقای فایق ، باقی مواد بدون اینکه توسط طالبان و یا اشخاص دیگری حیف و میل شود ، دوباره به گدام سره میاشت منتقل شد.

این در حالی است که روز گذشته ولی محمد رحمانی از قومندانان حزب جمعیت اسلامی ، مستقر در قریه سرحوض ولسوالی پشتونکوت از فرط گرسنگی جنگجویان و خانواده های آنها ، یکی از اسپ هایش را غرض تهیه خوراک ، سلاخی کرد.

این فرمانده از افراد مورد حمایت عطا محمد نور و صلاح الدین ربانی از رهبران حزب جمعیت اسلامی برخوردار بود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com