امضا قراردادهای پروژه ۵ میگاوات برق سولری و احداث ۱۰ کیلومتر سرک برای ولایت غور

0

شام روز سه شنبه ۱۳قوس در دیدار محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان با شماری از بزرگان و متنفذین ولایت غور که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد، قرارداد احداث ۱۰ کیلومتر سرک از مرکز فیروزکوه الی گردن‌دیوار به امضا رسید.

همچنان دیزاین ۱۰ کیلومتر سرک از فیروز کوه به طرف هرات تکمیل گردیده و هفته آینده به تدارکات می رود.

به همین ترتیب قرارداد پروژه ۵ میگاوات برق سولری ولایت غور میان وزارت انرژی و آب و کمپنی شانگدینگ امضا گردید که هزینه مجموعی آن ۱۰،۸ میلیون دالر می باشد و ۲۰ هزار فامیل از آن مستفید می گردد و در مدت ۱۲ ماه به پایه اکمال خواهد رسید.

در اجندای این دیدار فضل‌الحق احسان رئیس شورای ولایتی غور، مریم عزیزی به نمایندگی از زنان آن ولایت و احمدشاه اخندزاده متنفذ قومی صحبت کردند و ضمن حمایت از برنامه های رئیس جمهور در بخش های زیربنایی، توسعه و پروسۀ صلح، از سیاست های وی در خصوص تامین حاکمیت قانون و مبارزه با زورمندان نیز ستایش نمودند.

آنان خواهان توجه به احداث سرک ها، تامین انرژی برق، حضور موثر نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت غور، کمک به آسیب دیدگان خشکسالی و جذب کادرهای آن ولایت در بخش های مختلف ادارات دولتی گردیدند.

 رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های بزرگان متذکره، گفت که تاریخ و آیندۀ درخشان غور برای ما اهمیت دارد، زیرا غور مرکز تمدن وسیع بوده است.

 وی افزود: برنامه های را که حکومت در بخش های انرژی دارد، طی ۱۸ ماه آینده، غور را به شبکۀ برق وصل خواهد کرد.

 رئیس جمهور علاوه نمود که حکومت در بخش زراعت، مالداری، معادن و صادرات پشم و پوست ولایت غور توجه خواهد نمود. وی وعده سپرد که مرحلۀ دوم کمک ها برای آسیب دیدگان خشکسالی آن ولایت، نیز آغاز می گردد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com