برگذاری نمایشگاه صنایع دستی و عنعنات محلی در ولایت نیمروز

0

روز دوشنبه۱۲قوس۱۳۹۷ طی یک مراسم با شکوه با اشتراک دوکتور سید ولی سلطان مقام محترم ولایت ، حاجی مسعود حکیمی عضو شورای ولایتی ، رئیسه امور زنان ، خانم گلزاده معاون ولایتی کمیته صلح نیمروز ، مسعود نوری رئیس معارف ، حاجی مولوی تاج الدین معاون تعلیمات اسلامی ریاست معارف ، یکتعداد از مدیران بخش های مختلف ریاست معارف ، پرسونل اداری و تدریسی لیسه نسوان ملالی و شاگردان آن لیسه کنفرانس علمی زبان دری ، پشتو و انگلیسی و نمایشگاه صنایع دستی و عنعنات اقوام مختلف از سوی مکتب نسوان ملالی در تالار ریاست تربیه معلم برگذار گردید.

دوکتور سید ولی سلطان والی ولایت نیمروز طی سخنرانی خویش در این کنفرانس آن را بسیار موثر و مفید خوانده و خواهان ادامه همچین کنفرانس ها در سایر مکاتب نیز گردیدند.

دوکتور سید ولی سلطان در این گردهمایی گفت:ما باید معارف ولایت نیمروز را مجهزتر نمائیم و نیز دیگر همچو پروگرام های را درسطح مکاتب شهر زرنج و ولسوالی ها بطور رقابت ایجاد نماییم، و این را نقطه مهم تشویق شاگردان دانست.

والی افزود:استادانیکه در چنین بخشهای از خود تلاش های بی شائبه انجام میدهند ،مورد تمجید قرار خواهند گرفت.

همچنان مسعود نوری رئیس معارف نیمروز نیز وعده سپردند تا در چوکات امکانات معارف همچو برنامه ها را حمایت نموده و در تقویت آن خواهد کوشید.

در اجندای این جلسه،دیگر سخنرانان و شاگردان سخنان و مقالات شان را به خوانش گرفتند همچنان گروهی از شاگردان ملالی پارچه های تمثیلی شان را اجرا نمودند.

در اخیر صنایع دستی و عنعنات محلی اقوام مختلف به نمایش گذاشته شد و برنامه با توزیع تقدیرنامه ها به متعلمین و دست اندرکاران برگذاری برنامه به پایان رسید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com