تحقیق ارگان های حکومتی در مورد ادعای ازار جنسی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان

0

لوی سارنوالی می‌گوید که یک کمیته را برای بررسی اتهام‌های فساد اخلاقی در فدراسیون فتبال کشور ایجاد کرده است. جمشید رسولی، سخن‌گوی این نهاد می‌گوید که این کمیته قرار است تمامی اتهام‌ها را در این باره، به گونۀ جدی بررسی کند.

او در این باره گفت: معاون لوی سارنوالی در امور مبارزه با خشونت در برابر زنان با رییس عمومی سارنوالی منع خشونت علیه زنان و رییس مبارزه با جرم‌های جنایی وزارت داخله توظیف کرده، تا موضوع را نخست مستند سازی کنند و اگر واقعأ این رویداد اتفاق افتاده باشد، به گونۀ جدی بررسی شود.

این اقدام سارنوالی، پس از پخش گزارش در بارۀ آزار و اذیت جنسی بازیکنان تیم ملی فتبال بانوان کشور از سوی مسؤولان فدراسیون فتبال کشور صورت می‌گیرد

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله افغانستان به خبرگزاری رویترز گفته‌است که حکومت این اتهام‌ها را بسیار جدی می‌گیرد.

او افزوده‌است که به اساس تصمیم دفتر لوی سارنوالی افغانستان، هیئتی برای تحقیق در مورد این اتهام‌ها گماشته شده‌است.

روزنامه بریتانیایی گاردین روز جمعه گزارش داد که چهره‌های ارشد مربوط به تیم فوتبال زنان افغانستان اتهام وارد کرده‌اند که سوء رفتار جنسی در داخل افغانستان به شمول مقر فدراسیون فوتبال و نیز در یک کمپ آموزشی در اردن در ماه فبروری صورت گرفته‌است.

فاضل فضلی مشاور ارشد رئیس جمهور افغانستان در پیام روی تویتر به روز شنبه این گزارش را تکان دهنده خوانده و گفته‌است که حکومت افغانستان درین مورد تحقیق می‌کند.

پیش ازین، یک سخنگوی فیفا یا فدراسیون جهانی فوتبال گفته‌است که به اساس پالیسی‌های آنان سوء رفتار جنسی به هیچ وجه قابل تحمل نیست. این سخنگوی در بیانیه که از طریق ایمیل فرستاده گفته‌است به این قضیه به گونه می‌پردازند که به قربانیان هیچ آسیبی نرسد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com