درگیری محصلین در لیله دانشگاه کابل

0

شماری از محصلین لیله دانشگاه کابل، روز پنجشنبه۲۴عقرب بعد از مشاجره لفظی در صحن لیلیه با هم درگیر شدند که در نتیجه یک تن جان باخته و ده تن دیگر زخم برداشته اند.

فواد احمد محصل سال سوم پوهنځی ژورنالیزم این دانشگاه میگوید که بحث در رابطه به جنگ در ولسوالی های مالستان و جاغوری غزنی آغاز شد و درگیری زمانی رخ داد که شماری محصلین میخواستند برای غزنی در دانشگاه کابل مظاهره سازمان دهی کننده که با مخالفت شماری دیگری روبه رو شدند و سرانجام این مخالفت به درگیری انجامید.

این در حالی است که در پیوند به این رخداد پوهنمل دکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی میگویدکه موضوع از نزاع دو فرد بالای نوبت گرفتن غذا اغاز گردیده و بعدا به شکل گروهی در آمده است که متاسفانه زمینه را برای مداخله فرصت طلبان سیاسی مهیا ساخته است.

وزیر تحصیلات عالی افزود:وضعیت کاملا تحت کنترول نیرو های امنیتی است و محصلانى که در داخل گیر مانده بودند بطور گروپی توسط اسکورت پولیس از لیلیه بیرون شدند و یکتعداد دیگر از دانشجویان و مردم که در بیرون از لیلیه تجمع کرده بودند همه متفرق شدند و به کسی اجازه داخل شدن داده نمیشود.

خواجه عمری علاوه نمود که لیلیه از شب گذشته بروی محصلان مسدود است تا بعداً در مورد تصمیم گرفته شود.

پولیس کابل نیز با تایید این درگیری می‌گوید که در درگیری دیروز میان دانشجویان دانشگاه کابل، یک دانشجو کشته و دوتن دیگر زخمی شده‌اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com