کشته شدن فرماندهان ارشد طالبان در فاریاب

1

عبدالکریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب می گوید که رییس کمیسیون نظامی طالبان برای ولسوالی خواجه سبزپوش،شیرین تگاب، ودولت آباد این ولایت کشته شده است .

به گفته سخنگوی پولیس فاریاب ،قاری یوسف عرب مشهور به حقیار رییس کمیسیون نظامی طالبان برای ولسوالی های خواجه سبزپوش، شیرین تگاب و دولت آباد دو روز قبل در منطقه کوه صیاد ولسوالی شیرین تگاب در حالیکه مصروف پلان گذاری حمله بالای نیروهای امنیتی بود مورد حمله گلوله هاوان نیرو های مستقر در شیرین تگاب قرار گرفته خودش زخمی گردیده و چهار تن از افراد نزدیک اش نیزکشته شده اند.شب گذشته بنابر جراحت زیاد تحت تداوی در منطقه عطاخان خواجه ولسوالی پشتونکوت این ولایت قرار داشت جان باخته است.

منابع طالبان کشته شدن ملایوسف حقیار را تائید کردند .

در این حال منابع از میان طالبان می گویند که ملایوسف حقیار دو روز پیش در یک عملیات در منطقه جرقدوق ولسوالی قوش تپه ولایت جوزجان شرکت کرده بود که روز یکشنبه درجریان درگیری با نیروهای امنیتی باشماری از افراد تحت امرش زخم برداشته بود.

ملایوسف حقیار از فرماندهان جنگنده طالبان محسوب میشد و در ۵ سال اخیر بیشترین مراکز و پوسته های دولتی را در مسیر شاهراه نمبر یک از جمعه بازار تا مرکز شیرین تگاب از میان برداشته بود .

حقیار از محدود قومندانان طالبان بود که از پروسه آشتی عید سعید فطر در فاریاب علاقمندی نشان داده با چهل تن از سربازان پولیس طی مراسمی دید وادید کرد و همواره بارسانه های بی طرف در فاریاب در جهت فعالیت های رسانه یی همکار بود و او یگانه فرمانده ارشد طالبان در فاریاب بود که دو بار مصاحبه تلویزیونی داده و در صحبت هایش جنگ افغانستان را جنگ داخلی و برادرکشی عنوان نموده بود ، اخراج نیرو های خارجی و تحقق حکومت اسلامی را پایان جنگ در افغانستان میدانست .

ملایوسف حقیار باشنده اصلی قریه اله تیاغ ولسوالی شیرین تگاب و مربوط قوم عرب بود . او بر علاوه فاریاب ، در جنگ های ولایت جوزجان علیه نیرو های دولتی نیز اشتراک میکرد و در جنگ ضد داعشیان درزاب و قوش تیپه از جمع گروپ های تاثیر گذار طالبان به شمار رفت .

پیش از این پنج باز مقامات دولتی اخبار کشته شدن وی را با رسانه ها شریک کرده بودند اما سر انجام برای ششمین بار این خبر از سوی طالبان تائید شد .

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. سلام عرز ادب غازی شهید ملا یوسف حقیر یک اینسان کامل بود که هیچ پولیسی اندازه ایشان خدمت نمی کنه نکرده من شهید گرامی را یک مجاهد واقعی میدانم

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com