کشته شدن عبدالجبار قهرمان نامزد ولسی جرگه در هلمند

0

یک  انفجار ساعت ۹:۳۰ صبح امروز در ولایت هلمند به وقوع پیوست که در نتیجۀ آن عبدالجبار قهرمان کشته و ۸ تن دیگر زخمی شده‌اند. گفته می‌شود مواد انفجاری در چوکی‌یی این نامزد مجلس جاسازی شده بود.

با این حال، عمرزواک سخنگوی والی هلند می‌گوید که در این حمله به شمول آقای قهرمان ۸ تن زخمی شده‌اند. او وضعیت صحی این نامزد مجلس نمایندگان را وخیم خواند.

در همین حال، شاهدان رویداد می‌گویند که در این حمله به شمول اقای قهرمان ۳ تن جان باخته و ۸ تن دیگر زخمی شده‌اند. ارگ ریاست جمهوری با پخش اعلامیه‌یی این حمله را محکوم کرده و جبار قهرمان را کسی خوانده است که همواره در احیای صلح و آبادانی کشور تلاش می‌کرد.

در این اعلامیه گفته شده است که رئیس جمهور غنی دستور تحقیقات و مجازات عاملان این انفجار را صادر کرده است. طالبان با پخش اعلامیه‌یی مسئولیت این حمله را به عهده گرفته‌اند.

عبدالجبار قهرمان فرزند محمدحسن در سال ١٣٣٧ ه ش در ولسوالى بولدک متولد گردیده است .درسال ١٣۶١ه ش از مکتب حربى کابل فارغ و سند لیسانس درسال ١٣۶٣ ه ش از پوهنتون حربى کابل به دست آورده است .موصوف براى مدت ده سال بحیث قوماندان اردوى ملى ولسوالى میوند کندهار ایفاى وظیفه کرده وتا رتبه تورنجرال رسید

عبدالجبار قهرمان پیش از این به عنوان نماینده مردم در ولسی جرگه و مشاور رئیس‌جمهور در امور نظامی کار کرده است.

عبدالجبار قهرمان از جنرالان سابقه‌دار ارتش افغانستان است. در سال ۱۳۶۹ رتبۀ جنرالی خویش را از حکومت وقت گرفته و فرمانده لوای جنوب بوده است.

به قول خودش در عملیات‌های ارتش در اکثریت ولایات افغانستان حضور داشته است. جنرال قهرمان چند سال به عنوان نماینده مردم هلمند در پارلمان کار کرده است. او از چهره‌های نزدیک به اشرف غنی رییس‌جمهور افغانستان می‌باشد.

اخیراً پس از وخیم‌شدن اوضاع در هلمند، رییس‌جمهوری افغانستان آقای قهرمان را به منظور مدیریت جنگ به هلمند فرستاد. قهرمان سه ماه به عنوان نماینده رییس جمهور به مدیریت نیروهای امنیتی کشور در هلمند پرداخت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com