ضرورت اشتراک خانم ها در ادارات دولتی

1

والی نیمروز:اداره ولایت سعی بر این دارد تا در ادارات دولتی برای طبقه اناث زمینه کاری مساعد سازد و خانم ها بر اساس شایستگی شان در پهلوی برادران مصدر خدمت به جامعه شوند.

والی ولایت نیمروز پوهندوی داکتر سید ولی سلطان این سخنان را در طی سمینار یک روزه که از طرف آمریت جندر مقام ولایت برای تامین حقوق زنان با اشتراک خانم ها تهیه شده بود ابراز نمود و گفت: در ادارات شهر زرنج سهم خانم ها کمرنگ به نظر میرسد و این کفایت کننده نیست. اداره ولایت تلاش دارد طبق شرایط تحصیلی آنها زمینه کاری ایجاد کند.

پوهندوی داکتر سید ولی سلطان والی نیمروز گفت:در ولایت نیمروز خشونت علیه زنان قابل دید است اما برای از بین بردن آن باید علمای دین،بزرگان قومی،رسانه ها،جوانان و خانم ها بطور مشترک کار کنند و افزود:زن منحیث یک انسان حق تعلیم ،کار و زنده گی را دارد. دین مقدس اسلام در قرآن و احادیث نبوی به جدیت دستورات فرموده است .

داکتر سید ولی سلطان همچنان آراد نمود: بی احترام و خلق نمودن مشکلات برای خانم ها به مشابه بی احترامی و مزاحمت برای خواهران و مادران ما ست.

او در سمینار، اشتراک کننده گان را مورد خطاب قرار داد و افزود: اداره ولایت مصدر خدمت شماست ، بر اساس قانون هر آنچه توانایی داشته باشد دریغ نخواهد کرد.

در این دیدار خانم ها نیز بعضی مشکلات را بازگو کردند و سیمینار را مورد استقبال قرار داده و پیشنهادات لازم در رابطه به زمینه سازی تامین حقوق زنان مطرح کردند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. اگر چند تا انسان دانشمند و فعال مانند این والی در ادارات ولایت نیمروز وظایف شانرا چدی بگیرند،
    نیمروز به حیث یک ولایت مهم سرحدی با عواید گمرک خود به رفاه و پیشرفت خواهد رسید.

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com