باز داشت ٨ قاچاقبر انسان در ولایت نیمروز

0

پولیس نیمروز ٨ تن را به اتهام قاچاق انسان در شهر زرنج بازداشت کرد و ده ها تن دیگر را که غیر قانونی به خارج از کشور مهاجرت می‌کردند ، دو باره به ولایات شان عودت داد .

ولی احمد صریح مسئول دفترمطبوعاتی قوماندانی امنیه نیمروز میگوید که قاچاقبران، این افراد را طی دو روز گذشته ذریعۀ ۱۴ عراده موتر نوع تویتا، غیرقانونى از طریق ولسوالی چهاربرجک به کشورهای پاکستان و ایران انتقال میدادند.

صریح افزود که پولیس مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه نیمروز، هشت تن را به اتهام قاچاق این افراد بازداشت کرده؛ اما ۴ تن دیگر آنها موفق به فرار شده اند.

موصوف، درحالیکه ازمردم خواست که بگونۀ غیرقانونى به کشورهاى همسایه سفر نکنند، گفت که هرگاه کسی بخواهد، از این راه ها بطور قاچاق به کشورهای همسایه سفر نماید، توسط پولیس نیمروز بازداشت و دوباره به مناطق شان برگردانیده میشوند.

این در حالی است که باشنده های شهرزرنج میگویند که این، طریقۀ مناسب براى جلوگیری از خروج پناهجویان نیست، حکومت اول باید به فکر ایجاد شغل وتامین امنیت باشد تا مردم مجبوربه فرار نشوند و درقدم دوم، جلو افرادى که به گونۀ غیرقانونى سفر میکنند در ولایات مربوطه شان گرفته شود.

روزانه حدود یکهزار نفر از طریق ولایت نیمروز، کشور را ترک نموده و بالمقابل حدود ٨٠٠ نفر از سوی کشور ایران رد مرز می شوند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com