دیدار رییس اجراییه با دبیرکل سازمان ملل متحد

0

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از ظهر روز دوشنبه ۲ میزان ۱۳۹۷ به وقت نیویارک با انتونیو گوتیرس دبیرکل سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویارک ملاقات کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این نشست تشریف آوری رییس اجراییه را به نشست سالانه مجمع عمومی خیرمقدم و خوش آمدید گفت و ابراز امیدواری و ثبات و استقرار در افغانستان را از آرزوهای این سازمان خواند. دبیرکل سازمان ملل همچنان تاکید نمود که برگزاری یک انتخابات شفاف و با اعتبار می‌تواند به ثبات و استقرار سیاسی کمک کند.

رییس اجراییه باتشکر از سرمنشی سازمان ملل متحد و توجه همیشگی و خاص وی به قضایای افغانستان تصویر روشنی از وضعیت سیاسی-امنیتی، پیشرفت‌ها و چالش‌ها در کشور ارایه کرد.

دکتور عبدالله در این نشست تاکید نمود که حکومت وحدت ملی به برگزاری یک انتخابات شفاف و با اعتبار با استفاده از بایومیتریک پابند است و با سازمان ملل و سایرنهادهای همکار در این زمینه همکاری می‌کند.

دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه همچنان از آمادگی‌های حکومت برای حضور و گزارش‌دهی در نشست ژنیو خبردارد و در ارتباط به تحولات منطقه‌ای تاکید نمود که تاهنوز شاهد تحول جدی در سیاست‌های پاکستان در قبال افغانستان و مبارزه با دهشت‌افگنی نیست و راه بیرون رفت از چالش‌های موجود را همکاری صادقانه میان کشورهای منطقه به ویژه افغانستان و پاکستان خواند.

رییس اجراییه در ارتباط به موضوع مهاجرین، عودت کنندگان و بی‌جاشدگان در افغانستان گفت که کشورش به این قضیه رسیدگی می‌کند اما نیازمند حضور و همکاری موثر و فعال سازمان ملل و جامعه جهانی می‌باشد.

سرمنشی سازمان ملل با وعده همکاری کامل با افغانستان گفت: موضع ما این است که نهادها در افغانستان روی پا ایستاد شوند و صلح و استحکام در کشور قایم گردد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com