والی نیمروز: نیمروز از لحاظ قانونی معیار های ولایت درجه دوم را دارد

1

والی ولایت نیمروز این صحبت را در مهمانخانه ولایت نیمروز با هیئت امنیتی که از مرکز تشریف آورده بودند شریک ساخت.

روز سه شنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۷ این جلسه با رهبری عبدالجبار قهرمان وکیل پارلمان که در راس آن مسئولین وزارت دفاع و داخله ،رئیس امنیت ملی،قوماندان امنیه و مسئول امنیتی هماهنگی اشتراک ورزیده بودند با پوهندوی داکتر سید ولی سلطان والی ولایت نیمروز دیدار نمودند.

در این دیدار والی ولایت نیمروز به هیئت امنیتی که از مرکز تشریف آورده بودند خوش آمدید گفته و در ارتباط به اوضاع امنیتی،اقتصادی و اجتماعی معلومات لازم ارائه نمود و گفت: تا هنوز کمربند امنیتی شهر زرنج ساخته نشده بود،فعلا ما برای ساختن کمر بند امنیتی و ساخت پوسته ها جاهای مناسب را مشخص نموده ایم.

داکتر سید ولی سلطان والی نیمروز افزود:برای ساختن بعضی پوسته های امنیتی امکانات لازم در اختیار نداریم و افزود چهار اطراف شهر زرنج را دشت های هموار در بر گرفته است در این صورت نیاز است که چهار اطراف شهر زرنج را با کمر بند های امنیتی مستکحم سازیم.

والی همچنان ادامه داد : اکنون ولایت نیمروز اکنون در حال تبدیل شدن به یک شهر بزرگ تجارتی است و اجناس و اموال تجارتی بندرچاه بهار چهره ای دیگری به شهر زرنج خواهد بخشید.پس لازم است که با عملی نمودن پروگرامهای بزرگ اقتصادی و امنیت مناسب از درجه سوم به درجه دوم ارتقا کند که با این وصف تشکیلات اداری ملکی و نظامی افزون خواهد شد، همچنان در این ولایت فرصت اشتغالزای فراهم خواهد گردید،درمقابل قاچاق انسان و مواد مخدر مبارزات قوی و سنگین صورت خواهد گرفت.

داکتر سید ولی سلطان به هیئت مربوطه اظخار داشت که مردم نیمروز از آب شرب قلعه فتح استفاده میکنند، نواقص و مشکلات آن از ده ما گذشته باقیمانده است .

سپس هیئت همراه عبدالجبار قهرمان این عملکردهای والی ولایت نیمروز که همانا با انجام رساندن آب شرب در دسترس مردم ولایت نیمروز است تبریک عرض نموده و اضافه نمود در قسمت اکمال تجهیزات پوسته های امنیتی وعده همکاری داد.

هیئت اعزامی نظامی پس از دیدار با روئسای و مسئولین امنیتی ادارات در مهمانخانه ولایت نیمروز با صدها متنفذ اقوام، فعالین مدنی،اعضای نظامی و منسوبین دیدار نمود.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. خداوند به این والی قدرت و مؤفقیت بدهد، تا به مردم فراموش شده ای این ولایت خدمت و کمک کند.
    از پلان هایش برای نیمروز چنان برداشت می شود که ایشان وظیفه ای خود را در قبال این ولایت جدی
    میگیرد. امید که حکومت مرکزی نیز به وعده های خود وفأ کند.

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com