کشته شدن ۴ مقام دولتی در مسیر واخان بدخشان

0

مقام های محلی در بدخشان می گویند که افراد مسلح ناشناس با کشتن چهارمامور حکومتی و یک راننده، ٧.۵ میلیون افغانی پول معاش معلمین ولسوالی واخان این ولایت را به سرقت برده اند.

روح الله محقق رئیس معارف بدخشان  گفت که این رویداد حوالى ساعت ده صبح امروز در مسیر ولسوالی اشکاشم – واخان به وقوع پیوسته است. به گفته او، افراد کشته شده شامل یک معتمد، یک نظارت کننده تعلیمی ریاست معارف، دو پولیس و یک راننده موتر شخصی می باشند.

موصوف با متهم کردن پولیس به سهل­انگاری می گوید: از میان ۲۸ ولسوالی این ولایت معاشات ۱۳ ولسوالی آن بنابر تهدیدات امنیتی از طریق طیاره های نظامی به ولسوالی ها انتقال می یابد، اما پولیس ابتدا این مبلغ را با اشکاشم به طیاره انتقال داده و سپس آن را در یک موتر شخصی به واخان می خواهد انتقال دهد که در مربوطات سیاه پشته قریه قاض­ده واخان با دزدان مسلح مواجه می شوند.

طالب الدین قادری عضو شورای ولایتی بدخشان نیز می گوید که پولیس در انتقال این مبلغ سهل انگاری کرده است و باید کسانی که امر انتقال این مبلغ را از راه زمین داده اند، مورد پیگرد قرار گیرند.

وی گفت:  مسیر اشکاشم بدخشان یکی از راه های ناامن است و انتقال این مقدار پول یک حماقت است. نیک محمد نظری سخنگوی والی بدخشان ضمن تائید این خبر می گوید که تلاش ها برای ردیابی دزدان مسلح آغاز شده است. وی می افزاید: تحقیقات از سوی ارگان های کشفی و امنیتی آغاز شده و به زودی شاهد بازداشت عاملان این رویداد خواهید بود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com